wtv.pl > Polska > Polski Kościół Ewangelicko-Augsburski zachęca do szczepień i występuje przeciwko dezinformacji. Bp Jerzy Samiec podjął decyzję
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:18

Polski Kościół Ewangelicko-Augsburski zachęca do szczepień i występuje przeciwko dezinformacji. Bp Jerzy Samiec podjął decyzję

Kościół o szczepieniach
Piotr Molecki/East News

Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec apeluje do wiernych o zaszczepienie się na koronawirusa. Zdaniem duchownego, jest to kwestia wypełniania przykazania miłości.

Czy polski Kościół katolicki pójdzie w ślady protestanckich braci?

Kościół za szczepieniami

Wszystko wskazuje na to, że bp Jerzy Samiec, będący prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnikiem Kościoła luterańskiego w Polsce wsłuchał się w słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczące prośby o zachęcanie wiernych do szczepień.

Duchowny postanowił zamieścić w mediach społecznościowych swoje oficjalne stanowisko dotyczące wakcynacji na Covid-19. Zachęcił wiernych do podejmowania szczepienia.

Swoje przekonania argumentował przykazaniem miłości, z którego wynika dążenie do opieki i troski wobec innych ludzi.

- Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić - napisał na Twitterze bp Jerzy Samiec.

Luteranie przeciwko dezinformacji

Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce apelował o nieuleganie dezinformacji dotyczącej szczepień na koronawirusa.

- Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji - zachęcał duchowny - Szczepmy się dla dobra wspólnego!

Adam Niedzielski w ubiegły piątek z Lublinie wygłosił słowa, w których prosił Kościół o wsparcie dotyczące promowania szczepień wśród wiernych.

- Chcemy poprosić o pomoc - mówił minister zdrowia - Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: o2.pl, twitter.com, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News