wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka poprowadzi ksiądz znany z Radio Maryja

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W sobotę odbędzie się pogrzeb zmarłego w wieku 74 lat legendarnego piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość poprowadzi długoletni przyjaciel muzyka biskup Antoni Długosz, któremu popularność przyniosło wykonanie piosenki "Chrześcijanin ta

W poniedziałek w wieku 74-lat zmarł legendarny piosenkarz Krzysztof Krawczyk znany z utworów takich jak "Chciałem być", "Parostatek" czy "Mój przyjacielu". W mediach społecznościowych muzyka pożegnali czołowi polscy politycy, tacy jak premier Mateusz Morawiecki czy prezydent Andrzej Duda.

Wpis prezydenta, w którym stwierdził on, że "młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął", wywołał jednak kontrowersje. 

Zarówno politycy opozycji, jak i komentująca wpis prezydenta młodzież, zwracali uwagę na fakt, że Krzysztof Krawczyk cieszy się popularnością także wśród młodszych pokoleń. - Znam utwory Krawczyka lepiej, niż Pan Konstytucję - czytamy w jednym z komentarzy pod wpisem Andrzeja Dudy.

Przyjaciel i menedżer artysty Andrzej Kosmala w rozmowie z Super Expressem wyjawił, jaka była ostatnia wola piosenkarza. Krzysztof Krawczyk życzył sobie, aby pochowano go wraz z mikrofonem i czarnymi okularami, w których występował. Prosił także, aby na pogrzebie zagrała orkiestra dęta. Kosmala zapewnił, że oba te życzenia zostaną spełnione

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia. Msza święta odprawiona zostanie w Bazylice Archikatedralnej Św. Stanisława Kostki w Łodzi, a ciało artysty spocznie na cmentarzu w Grotnikach.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne fani artysty będą jednak mieli ograniczone możliwości uczestnictwa w pogrzebie. W kościele obowiązuje limit wiernych - 1 osoba na 20 metrów kwadratowych - z kolei na cmentarzu uczestnicy uroczystości pogrzebowych muszą utrzymywać między sobą 1,5-metrowy dystans oraz zasłaniać usta i nos maseczką. 

Wiemy, kto poprowadzi pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Jak podaje portal o2.pl, pogrzeb Krzysztofa Krawczyka poprowadzi duchowny, który przez lata przyjaźnił się z piosenkarzem i sam obdarzony jest zdolnościami muzycznymi. Chodzi o biskupa Antoniego Długosza, który zyskał popularność m.in. dzięki swojemu telewizyjnemu wykonaniu piosenki "Chrześcijanin tańczy".

Związany z Radiem Maryja duchowny znany jest także z występów religijnym programie dla najmłodszych "Ziarno". Jak podaje o2.pl, biskup Antoni Długosz ma na swoim koncie również trasy koncertowe po Polsce oraz albumy muzyczne. Jest ponadto autorem książek dla dzieci.

Kolejnym epizodem, który przyniósł biskupowi Antoniemu Długoszowi rozgłos, jest jego występ na antenie Telewizji Trwam, gdzie tłumaczył on dzieciom zalety rządowego programu Rodzina 500 plus, twierdząc, że "przyrost dzieci świadczy o wielkości i mocy każdego państwa".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >