wtv.pl > Polska > Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka poprowadzi ksiądz znany z Radio Maryja
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:20

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka poprowadzi ksiądz znany z Radio Maryja

wtv
WTV.pl

W poniedziałek w wieku 74-lat zmarł legendarny piosenkarz Krzysztof Krawczyk znany z utworów takich jak "Chciałem być", "Parostatek" czy "Mój przyjacielu". W mediach społecznościowych muzyka pożegnali czołowi polscy politycy, tacy jak premier Mateusz Morawiecki czy prezydent Andrzej Duda.

Wpis prezydenta, w którym stwierdził on, że "młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął", wywołał jednak kontrowersje. 

Zarówno politycy opozycji, jak i komentująca wpis prezydenta młodzież, zwracali uwagę na fakt, że Krzysztof Krawczyk cieszy się popularnością także wśród młodszych pokoleń. - Znam utwory Krawczyka lepiej, niż Pan Konstytucję - czytamy w jednym z komentarzy pod wpisem Andrzeja Dudy.

Przyjaciel i menedżer artysty Andrzej Kosmala w rozmowie z Super Expressem wyjawił, jaka była ostatnia wola piosenkarza. Krzysztof Krawczyk życzył sobie, aby pochowano go wraz z mikrofonem i czarnymi okularami, w których występował. Prosił także, aby na pogrzebie zagrała orkiestra dęta. Kosmala zapewnił, że oba te życzenia zostaną spełnione

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia. Msza święta odprawiona zostanie w Bazylice Archikatedralnej Św. Stanisława Kostki w Łodzi, a ciało artysty spocznie na cmentarzu w Grotnikach.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne fani artysty będą jednak mieli ograniczone możliwości uczestnictwa w pogrzebie. W kościele obowiązuje limit wiernych - 1 osoba na 20 metrów kwadratowych - z kolei na cmentarzu uczestnicy uroczystości pogrzebowych muszą utrzymywać między sobą 1,5-metrowy dystans oraz zasłaniać usta i nos maseczką. 

Wiemy, kto poprowadzi pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Jak podaje portal o2.pl, pogrzeb Krzysztofa Krawczyka poprowadzi duchowny, który przez lata przyjaźnił się z piosenkarzem i sam obdarzony jest zdolnościami muzycznymi. Chodzi o biskupa Antoniego Długosza, który zyskał popularność m.in. dzięki swojemu telewizyjnemu wykonaniu piosenki "Chrześcijanin tańczy".

Związany z Radiem Maryja duchowny znany jest także z występów religijnym programie dla najmłodszych "Ziarno". Jak podaje o2.pl, biskup Antoni Długosz ma na swoim koncie również trasy koncertowe po Polsce oraz albumy muzyczne. Jest ponadto autorem książek dla dzieci.

Kolejnym epizodem, który przyniósł biskupowi Antoniemu Długoszowi rozgłos, jest jego występ na antenie Telewizji Trwam, gdzie tłumaczył on dzieciom zalety rządowego programu Rodzina 500 plus, twierdząc, że "przyrost dzieci świadczy o wielkości i mocy każdego państwa".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane