wtv.pl > Pogoda > Pogoda na poniedziałek. IMGW wydało ostrzeżenia, spodziewany silny deszcz i burze
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:58

Pogoda na poniedziałek. IMGW wydało ostrzeżenia, spodziewany silny deszcz i burze

burze 020821
ROGER HILL/Science Photo Library/East News

Poniedziałek ponownie przyniesie intensywne opady deszczu, którym nierzadko towarzyszyć będą również burze. W niektórych regionach Polski zrobi się niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Po deszczowej niedzieli 2 sierpnia ponownie przyniesie opady. Z związku z silnym deszczem i burzami ostrzeżenia wystosowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Lokalnie występować mogą też opady gradu.

Pogoda 02.08.21. IMGW ostrzega

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed nawałnicami i burzami wystosowano dla Podlasia oraz Warmii i Mazur. Alerty obowiązują do 3 sierpnia do godziny 7:30.

Pomarańczowe ostrzeżenia przed burzami z gradem ogłoszono z kolei dla Podkarpacia, gdzie niebezpiecznie może być również aż do wtorkowego poranka.

W trakcie burz spodziewane są opady do 20 mm, a także porywy wiatru do 70 km/h.

W centrum, na południu i na wschodzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. IMGW ostrzega też mieszkańców z okolic Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego.

Temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć 23 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich spodziewane jest około 18 st. C – poinformowało IMGW.

W aktualizacji z godziny 12:00 IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla woj. dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, IMGW zdjęcie główne: ROGER HILL/Science Photo Library/East News

Powiązane