wtv.pl > Polska > "Oficjalna informacja dzisiaj albo jutro zostanie przedstawiona". Waldemar Kraska ujawnia plany rządu dot. 3. dawki szczepionki
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:03

"Oficjalna informacja dzisiaj albo jutro zostanie przedstawiona". Waldemar Kraska ujawnia plany rządu dot. 3. dawki szczepionki

Rząd wyda rekomendację dotyczącą trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi
Pawel Wodzynski/East News

Rekomendacja trzeciej dawki szczepionki praktycznie pewna? - Myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj, albo jutro zostanie państwu przedstawiona - powiedział w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Polacy będą zgłaszać się do punktów szczepień po raz trzeci? W poniedziałek odbyło się  spotkanie Rady Medycznej z Adamem Niedzielskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

Trzecia dawka szczepionki przeciwko koronawirusowi

Ze słów Waldemara Kraski wynikać może, że pojawią się rządowe zalecenia dotyczące przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Temat został bowiem podjęty na spotkaniu premiera z ekspertami.

- Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało - stwierdził wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska dodał, że wielu profesorów z Rady Medycznej jest w tej kwestii "zgodnych".

Zbliża się IV fala

W rozmowie w "Rytmie dnia" Waldemar Kraska przyznał, że dane zaczynają pokazywać, że IV fala jest coraz bliżej.

- IV fala powoli, ale jednocześnie dochodzi do naszych granic - powiedział wiceminister zdrowia. - Tutaj nie ma innej metody, jeżeli nie zwiększymy tempa szczepień, jeżeli nie będzie więcej osób chciało się zaszczepić, ta IV fala niedługo pojawi się w Polsce - stwierdził jednoznacznie Waldemar Kraska.

Nie tylko trzecia dawka szczepionki

Wiceminister pytany był również o kwestie obowiązkowych szczepień dla konkretnych grup, przywileje dla zaszczepionych oraz wprowadzanie obostrzeń na jesień.

Słowa polityka wskazują, że rząd nie planuje ograniczeń dla osób, które nie chcą się szczepić przeciwko koronawirusowi. Podkreślił też, że nie ma planów, by na jesień kina i teatry mogły przyjmować na swoją widownię jedynie osoby zaszczepione.

Okazuje się jednak, że IV fala mimo wszystko może przynieść ze sobą restrykcje i będą one zależne od szczepień. - Prawdopodobnie taka regionalizacja będzie musiała nastąpić - krótko stwierdził Waldemar Kraska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Rządowe dane na temat koronawirusa

We wtorek 24 sierpnia Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 233 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej w woj. mazowieckim (45). - Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby - przekazał resort.

- W pełni zaszczepionych jest 18 489 092 osób - przekazał z kolei rządowy profil #SzczepimySię.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: polsatnews.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News

Powiązane