wtv.pl
Już niedługo PiS ujawni swój plan zawarty w "Nowym Ładzie"

(zdjęcie wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Podano już prawdopodobną datę prezentacji "Nowego Ładu"

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

"Nowy Ład" miał zostać zaprezentowany przez PiS jeszcze w marcu, jednak okoliczności wpłynęły na znaczne przesunięcie terminu. Wszystko wskazuje na to, że Polacy poznają pomysły partii rządzącej tuż po majówce. 8 maja ma odbyć się zdaln

Od dawna PiS obiecuje, iż „Polski Nowy Ład” będzie odpowiedzią na obecne potrzeby wszystkich rodaków. Jego prezentacja miała już dawno być za nami, jednak partia podjęła stanowczą decyzję.

W związku z III falą epidemii PiS zdecydował się o przesunięciu konwencji, zaplanowanej wcześniej na 20 marca. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nadejdzie długo wyczekiwana chwila prezentacji propozycji rozwiązania powstałych problemów gospodarczych i społecznych.

„Polski Nowy Ład” już niedługo zostanie zaprezentowany przez PiS?

Medialne doniesienia mówią o tym, że tydzień po majówce odbyć ma się konwencja, gdzie PiS zaprezentuje swój „Polski Nowy Ład”. Dokładne wskazania mówią, że politycy partii rządzącej zaplanowali to wydarzenie na 8 maja.

- Wystarczy wcisnąć enter - powiedzieć miała dla Polsat News osoba znajdująca się w gronie najbliższych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Oczywiście z ogłoszeniem swojej decyzji i jednocześnie podjęciem jej w sposób oficjalny oraz ostateczny, PiS czeka do ostatniej chwili.

Jest to bezpośrednio związane z tym, iż władze PiS na bieżąco monitorują sytuację epidemiczną w kraju. Nadal nieoficjalne pozostają również informacje dotyczące tego, co przekazać ma partia rządząca.

Nowe pomysły są odpowiedzią na spadek w sondażach?

Nieoficjalne wiadomości dotyczące tego, co PiS zawrzeć miało w „Polskim Nowym Ładzie” mówią m.in. o tym, że emeryci mają zostać zwolnieni z podatków. Kwestia daniny dla państwa pojawia się również w kontekście plotek, iż partia Jarosława Kaczyńskiego zdecyduje się na podniesienie kwoty wolnej od podatku.

Obserwatorzy sceny politycznej wskazują, iż konwencja, która odbyć miałaby się 8 maja to nic innego, jak sposób PiS na walkę ze słabnącym poparciem. W ostatnim sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” poparcie partii plasowało się na poziomie 31 proc., co w stosunku do niedawnych 40 proc. jest sporą różnicą.

Nowe rozwiązania one nazywane są pomysłami na „rzeczywistość postcovidową”. Źródła Polsat News podkreślają, iż gotowy jest nie tylko „Polski Nowy Ład”, ale również scenariusz i pomysł na całe wydarzenie z nim związane.

Zdalna konwencja PiS może odbyć się już 8 maja

Nie ma szans na to by sympatycy, czy członkowie partii mogli swobodnie brać udział w konwencji PiS. Ma ona zostać przeprowadzona w formie zdalnej, co w ostatnim czasie nie jest rzadkością. Niedawno na tę samą formę prezentacji swojego programu zdecydował się Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

„Polski Nowy Ład” ma składać się z aż niemal 100 pomysłów. Wszystkie z nich zawierać się mają w 10 wyróżnionych blokach. Są to m.in.: Plan na zdrowie, Czysta energii - czyste powietrze, Złota jesień życia, czy Dobry klimat dla firm.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >