wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poza Piotrem Świącem w wypadku zginął drugi kierowca. Fakt: Miał 23 lata, osierocił synka

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W tragicznym wypadku na Kaszubach prócz Piotra Świąca zmarł jeszcze drugi z kierowców. Chociaż śledczy działający nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia nie chcą udzielać zbyt wielu informacji, to do opinii publicznej mimo wszystko przekazy

  • "Fakt" ustalił, że kierowca, który 5 marca zderzył się z autem Piotra Śpiąca, to 23-letni mieszkający w okolicy

  • Zmarły mężczyzna osierocił 4-letniego syna. Dodatkowo niedawno miał się zaręczyć

  • Śledczy nadal pracują nad wyjaśnienim okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął Piotr Świąc oraz drugi z kierowców

Nikt nie mógł spodziewać się, że piątkowe wydanie "Panoramy" będzie ostatnim, które poprowadzi Piotr Świąc. Związany od lat z TVP dziennikarz zmarł w wyniku tragicznego wypadku na Kaszubach.

W piątek 5 marca około godziny 22 doszło do czołowego zderzenia samochodu kierowanego przez Piotra Świąca z pojazdem poruszającym się z naprzeciwka. W sprawie pojawiły się nowe informacje dotyczące drugiego ze zmarłych.

Wcześniej świadek przekazał ważne informacje na temat wypadku Piotra Świąca

O tragicznym zdarzeniu z początku weekendu związanym z dziennikarzem TVP 3 Gdańsk Piotrem Świącem pisaliśmy natychmiast po przekazaniu informacji na temat wypadku (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Chociaż na początku nie było zbyt wielu wiadomości na temat samego zdarzenia, a śledczy pracujący nad jego wyjaśnieniem unikali przekazywania opinii publicznej  tropów i rozpatrywanych scenariuszy, to informowaliśmy, że gdańska prokuratura dotarła do ważnego świadka.

Świadek miał przekazać, że to nie samochód Piotra Świąca, a kierowcy nadjeżdżającego z naprzeciwka miał zmienić pas ruchu i doprowadzić do czołowego zdarzenia, w którym śmierć ponieśli obaj (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). W rozmowie z Kubą Kaługą z RMF FM reprezentująca gdańską prokuraturę Grażyna Wawryniuk nie chciała jednak dalej komentować tej sprawy.

Teraz na temat drugiej z ofiar wypadku pojawiło się kilka nowych faktów, które sprawiają, że zmarły mężczyzna przestaje być anonimowy. Wiadomo, że mężczyzna miał jedynie 23-lata.

Zmarły 23-latek osierocił 4-letnie dziecko

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący renault 23-latek, jadąc w kierunku Żukowa, z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował dziennikarz Piotr Świąc. Obaj kierowcy ponieśli śmierć na miejscu - przekazała w rozmowie z Faktem Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury.

Dodatkowo dziennik ustalił, że pochodzący z okolic 23-letni mężczyzna dopiero niedawno się zaręczył, a więc miał przed sobą przygotowania do ślubu. Niestety ceremonia nigdy się nie odbędzie.

Poinformowano również, że kierujący pojazdem, który zderzył się czoło z samochodem dziennikarza TVP 3 Gdańsk Piotra Świąca, osierocił 4-letniego syna. Na co dzień pracował przy przetwórstwie ryb, a hobbystycznie spędzał wolny czas, grając w piłkę nożną.

Nic nie zostało jeszcze ustalone

Grażyna Wawryniuk podkreśliła, że śledczy nadal pracują nad dokładnym ustaleniem, co zaszło w trakcie feralnej nocy. Priorytetem jest ustalenie, dlaczego samochód 23-latka zjechał ze swojego pasa jezdni i zderzył się czołowo z autem Piotra Świąca.

Na Facebooku lokalny oddział Ochotniczej Straży Pożarnej zamieścił zdjęcia dokumentujące tragiczny wypadek. We wpisie podano, że do akcji zadysponowano Państwową Straż Pożarną z Kartuz oraz trzy jednostki OSP: Hopowo, Żukowo oraz Skrzeszwo. Na zamieszczony fotografiach widać, że zderzenie było wyjątkowo silne.

Źródło: Fakt / Radio Zet / RMF FM / Facebook.com Straż Hopowo

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >