wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Prezydent Andrzej Duda pojawił się na filmiku z okazji Dnia Kobiet

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Chociaż Andrzej Duda w ostatnim czasie dość częściej widywany jest w kombinezonie narciarskim niż w garniturze, to prezydent nie zapomniał o swoich rodaczkach. Na Twitterze Kancelaria Prezydenta zamieściła filmik z głową państwa w roli głównej. Zde

  • Na Twitterze Kancelarii Prezydenta pojawiło się nagranie z życzeniami z okazji Dnia Kobiet

  • Na filmie pojawił się również prezydent Andrzej Duda, który zdecydował się na nieformalny ubiór rezygnując z marynarki

  • Życzył kobietom kolejnych sukcesów i dziękował za ich fachowość

  • W komentarzach podkreślano, że Polki nie mogą liczyć na dostęp do lekarzy ginekologów w ramach NFZ i muszą liczyć się z brakiem refundacji m.in. leków antykoncepcyjnych oraz zmuszania do rodzenia chorych dzieci

Dzień Kobiet to czas, gdy media społecznościowe zalewane są przez życzenia i z tego trendu zdecydowanie nie wyłamał się Andrzeja Duda. Prezydent z szerokim uśmiechem zwrócił się do bohaterek dzisiejszego dnia.

Czego Andrzej Duda życzy kobietom w dniu ich święta? Nie zdecydował się na skorzystanie z nieco bardziej oryginalnej formy i przedstawione przez głowę państwa życzenia zaliczają się do sztampowych i zachowawczych.

Dzień Kobiet: Andrzej Duda "na luzaku" zwraca się do wyborczyń

W czasie oficjalnych wystąpień Andrzej Duda wraz z małżonką zawsze dbają o to, by ich ubiór był ich wizytówką. W czasie składania życzeń na Dzień Kobiet prezydent pokazał się w nieco mniej oficjalnym wydaniu.

Oczywiście dla większości osób ubiór prezydenta nadal będzie klasyfikowany jako formalny, jednak w świecie polityki pokazanie się bez marynarki, a jedynie w koszuli to nic innego, jak przejaw luźnego ubioru.

Prezydent Andrzej Duda na nagraniu opublikowanym przez kancelarię zwraca się do kobiet uśmiechnięty i radosny. Skierował do nich kilka ciepłych słów podkreślając wagę ich obecności.

Andrzej Duda życzy kobietom sukcesów

- Życzymy wszystkim Paniom wielu nowych sukcesów – ale też zasłużonego wytchnienia, dobrego zdrowia, szczęścia i harmonii w gronie kochających bliskich oraz spełnienia wszelkich planów i marzeń - przeczytać można w poście Kancelarii Prezydenta.

W swoim krótkim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda dziękuje kobietom szczególnie za ich "cierpliwość, ciepło i fachowość". Wydaje się jednak, że w tym roku kobiety oczekują od polityków nieco więcej niż tylko przysłowiowego goździka.

8 marca zaplanowano Strajk Kobiet

Sam prezydent oraz reszta polityków w większości udają, że tegoroczny Dzień Kobiet niczym nie różni się od tych z lat zeszłych. Zdania radosnego Andrzeja Dudy nie podzielają jednak tłumy zebrane m.in. w centrum Warszawy (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Dzień Kobiet stał się symboliczną datą, gdy Strajk Kobiet chce pokazać, że najlepszymi życzeniami i docenieniem kobiet byłoby, gdyby politycy nie decydowali się na włączanie religijnego światopoglądu do polskiego prawodawstwa.

W komentarzach pod nagraniem z Andrzejem Dudą w roli głównej pojawiły się m.in. fotografie, jak policja używa względem kobiet gazu. Wytykano również, że kobiety mają ograniczony dostęp do ginekologów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodatkowo podkreślano "brak badań profilaktycznych, brak refundacji tabletek antykoncepcyjnych [...], brak edukacji seksualnej w szkołach, nakaz rodzenia zdeformowanych płodów, brak opieki nad niepełnosprawnymi, szklany sufit, przemoc. Dziękuję panu za to". 

Źródło: gazeta.pl / Twitter.com @prezydentpl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >