Pojawiły się nos informacje na temat wypadku Piotra Świąca, dziennikarza TVP. Facebook.com/Straż Hopowo
Źródło: Facebook.com/Straż Hopowo
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 7 Marca 2021

Dziennikarz TVP Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku. Świadek ujawnił, co się wydarzyło

Tragiczny wypadek zakończył życie oraz karierę Piotra Świąca znanego z anteny TVP 6 marca. Nikt nie spodziewał się, że w piątek wieczorne wydanie "Panoramy" poprowadzone zostanie przez niego po raz ostatni. Wracając do domu, tuż po godzinie 22 na Kaszubach doszło do śmiertelnego wypadku. W rozmowie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku Kuba Kaługa z RMF FM dowiedział się, że to kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka wjechał na pas jezdni dziennikarza Telewizji Polskiej.

  • W piątek 5 marca tragicznie zginął dziennikarz TVP 3 Gdańsk Piotr Świąc
  • Dziennikarz wracał do domu po wieczornym wydaniu "Panoramy"
  • Kuba Kaługa z RMF FM dowiedział się od gdańskiej prokuratury, że to kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka zjechał ze swojego pasa ruchu i czołowo uderzył w pojazd dziennikarza
  • Prokuratura nie ujawnia więcej wiadomości na temat tej sprawy. Trwają czynności wyjaśniające zdarzenie

Wiadomości na temat śmierci dziennikarza TVP Piotra Świąca zaskoczyła wszystkich. W sprawie wypadku prowadzącego "Panoramy" pojawiły się nowe informacje.

Na ten moment wciąż jest jeszcze wiele niewiadomych w sprawie wypadku Piotra Świąca. Śledczy nie chcą ujawniać zbyt wielu informacji w czasie, gdy trwa jeszcze wyjaśnianie szczegółów sprawy.

Dziennikarz Piotr Świąc nie żyje, pojawiły się nowe informacje

Do wypadku Piotra Świąca doszło w nocy z piątku (05.03.2021 r.) na sobotę (06.03.2021 r.) na Kaszubach. Dziennikarz TVP wracał do domu tuż po tym, jak poprowadził wieczorne wydanie "Panoramy".

W całej Polsce ruszają manifestacje pod hasłem W całej Polsce ruszają manifestacje pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów"Czytaj dalej

Nad ranem o śmierci swojego prowadzącego poinformowało TVP 3 Gdańsk. W krótkim komunikacie poinformowano, że "na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów".

Przekazano również, że zgon stwierdzono u obojga kierowców biorących udział w zdarzeniu. Wcześniej nie było jasne, co dokładnie się zdarzyło, jednak teraz Kuba Kaługa z RMF FM w rozmowie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku wszedł w posiadanie nowych informacji.

Grażyna Wawryniuk reprezentująca gdańską prokuraturę wskazała, że to nie Piotr Świąc zmienił swój pas ruchu. Według rozmówczyni Kuby Kaługi to kierowca nadjeżdżający z przeciwnego pasa dla dziennikarza TVP zmienił pas ruchu, doprowadzając do zderzenia.

Auta biorące udział w wypadku zderzyły się czołowo

 Z krótkiego komunikatu przekazanego przez Grażynę Wawryniuk można wywnioskować, że wszystko wskazuje, iż to nie Piotr Świąc winny jest spowodowania wypadku. To drugi z kierowców miał zjechać i czołowo uderzyć w pojazd, którym poruszał się prowadzący "Panoramę" dziennikarz.

Jeden ze świadków zdarzenia miał przekazać śledczym działającym nad wyjaśnieniem wypadku, że auto Piotra Świąca poruszało się prawidłowo, a do czołowego zderzenia doprowadził drugi ze zmarłych na miejscu kierowców.

Na ten moment gdańska prokuratura nie chce udostępniać większej ilości informacji, gdyż czynności śledcze nadal są w toku i nie orzeczono jeszcze, kto jest winny. Zapewne jedną z rozpatrywanych niejasności jest fakt, dlaczego jeden z kierujących pojazdami zjechał ze swojego pasa ruchu, doprowadzając do wypadku śmiertelnego.

Zdjęcia za zdarzenia obiegły sieć

Na Facebooku straży Hopowo pojawiły się zdjęcia dokumentujące wypadek Piotra Świąca. Dobrze widać na nich skalę zdarzenia oraz siłę uderzenia, które doprowadziło do niemal całkowitego zniszczenia obu pojazdów poruszających się w piątkową noc po kaszubskiej drodze w Borczu.

Na miejsce wypadku zadysponowano 4 jednostki straży pożarnej, niestety mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować żadnego z mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. Tragicznie zmarły Piotr Świąc w latach 1994-2001 pracował w TVP1, dodatkowo pracował również w "Wiadomościach". W TVP 3 Gdańsk prowadził "Panoramę", "Forum Gospodarcze" oraz "Forum Panoramy".

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV: