wtv.pl
Pojawiły się nos informacje na temat wypadku Piotra Świąca, dziennikarza TVP

Facebook.com/Straż Hopowo

Dziennikarz TVP Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku. Świadek ujawnił, co się wydarzyło

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Tragiczny wypadek zakończył życie oraz karierę Piotra Świąca znanego z anteny TVP 6 marca. Nikt nie spodziewał się, że w piątek wieczorne wydanie "Panoramy" poprowadzone zostanie przez niego po raz ostatni. Wracając do domu, tuż po godzinie 22 n

  • W piątek 5 marca tragicznie zginął dziennikarz TVP 3 Gdańsk Piotr Świąc

  • Dziennikarz wracał do domu po wieczornym wydaniu "Panoramy"

  • Kuba Kaługa z RMF FM dowiedział się od gdańskiej prokuratury, że to kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka zjechał ze swojego pasa ruchu i czołowo uderzył w pojazd dziennikarza

  • Prokuratura nie ujawnia więcej wiadomości na temat tej sprawy. Trwają czynności wyjaśniające zdarzenie

Wiadomości na temat śmierci dziennikarza TVP Piotra Świąca zaskoczyła wszystkich. W sprawie wypadku prowadzącego "Panoramy" pojawiły się nowe informacje.

Na ten moment wciąż jest jeszcze wiele niewiadomych w sprawie wypadku Piotra Świąca. Śledczy nie chcą ujawniać zbyt wielu informacji w czasie, gdy trwa jeszcze wyjaśnianie szczegółów sprawy.

Dziennikarz Piotr Świąc nie żyje, pojawiły się nowe informacje

Do wypadku Piotra Świąca doszło w nocy z piątku (05.03.2021 r.) na sobotę (06.03.2021 r.) na Kaszubach. Dziennikarz TVP wracał do domu tuż po tym, jak poprowadził wieczorne wydanie "Panoramy".

Nad ranem o śmierci swojego prowadzącego poinformowało TVP 3 Gdańsk. W krótkim komunikacie poinformowano, że "na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów".

Przekazano również, że zgon stwierdzono u obojga kierowców biorących udział w zdarzeniu. Wcześniej nie było jasne, co dokładnie się zdarzyło, jednak teraz Kuba Kaługa z RMF FM w rozmowie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku wszedł w posiadanie nowych informacji.

Grażyna Wawryniuk reprezentująca gdańską prokuraturę wskazała, że to nie Piotr Świąc zmienił swój pas ruchu. Według rozmówczyni Kuby Kaługi to kierowca nadjeżdżający z przeciwnego pasa dla dziennikarza TVP zmienił pas ruchu, doprowadzając do zderzenia.

Auta biorące udział w wypadku zderzyły się czołowo

 Z krótkiego komunikatu przekazanego przez Grażynę Wawryniuk można wywnioskować, że wszystko wskazuje, iż to nie Piotr Świąc winny jest spowodowania wypadku. To drugi z kierowców miał zjechać i czołowo uderzyć w pojazd, którym poruszał się prowadzący "Panoramę" dziennikarz.

Jeden ze świadków zdarzenia miał przekazać śledczym działającym nad wyjaśnieniem wypadku, że auto Piotra Świąca poruszało się prawidłowo, a do czołowego zderzenia doprowadził drugi ze zmarłych na miejscu kierowców.

Na ten moment gdańska prokuratura nie chce udostępniać większej ilości informacji, gdyż czynności śledcze nadal są w toku i nie orzeczono jeszcze, kto jest winny. Zapewne jedną z rozpatrywanych niejasności jest fakt, dlaczego jeden z kierujących pojazdami zjechał ze swojego pasa ruchu, doprowadzając do wypadku śmiertelnego.

Zdjęcia za zdarzenia obiegły sieć

Na Facebooku straży Hopowo pojawiły się zdjęcia dokumentujące wypadek Piotra Świąca. Dobrze widać na nich skalę zdarzenia oraz siłę uderzenia, które doprowadziło do niemal całkowitego zniszczenia obu pojazdów poruszających się w piątkową noc po kaszubskiej drodze w Borczu.

Na miejsce wypadku zadysponowano 4 jednostki straży pożarnej, niestety mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować żadnego z mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. Tragicznie zmarły Piotr Świąc w latach 1994-2001 pracował w TVP1, dodatkowo pracował również w "Wiadomościach". W TVP 3 Gdańsk prowadził "Panoramę", "Forum Gospodarcze" oraz "Forum Panoramy".

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >