wtv.pl > Polska > Komendant Główny Policji złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:42

Komendant Główny Policji złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

Pod życzeniami policji z okazji Dnia Kobiet pojawił się szereg nieprzychylnych komentarzy
Twitter.com/PolskaPolicja
  • Na Twitterze Polskiej Policji pojawiło się nagranie z życzeniami na Dzień Kobiet

  • Pod nagraniem z Komendantem Głównym Policji zaczęły pojawiać się krytyczne dla służby komentarze

  • Internauci wstawiali zdjęcia z używania przez policjantów m.in. gazu w czasie Strajku Kobiet

  • Wspominano również brutalne zatrzymania uczestników protestu

Ostatni czas nie był dla policji łaskawy wizerunkowo. Niemniej nie ustaje ona w udowadnianiu, że działania funkcjonariuszy uzasadnione są przepisami. Podobny pogląd nie jest podzielany przez sporą część społeczeństwa.

To, jak wiele zarzutów pod adresem policji mają Polacy, świetnie obrazuje sekcja komentarzy pod filmem Komendanta Głównego Policji opublikowanego rano 8 marca.

Dzień Kobiet: policja składa życzenia

W gronie skupiającym się dziś na kobietach znajduje się nie tylko prezydent Andrzej Duda (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<), ale również policja. Komendant Główny Policji zwrócił się do wszystkich pań.

Na nagraniu gen. insp. dr Jarosław Szymczyk reprezentował całe kierownictwo polskiej policji. Życzenia skierowane zostały do policjantek oraz pracownic cywilnych. Podobnie jak prezydent Andrzej Duda podkreślał on ciepło kobiet oraz ich profesjonalizm i empatię.

Na reakcję internautów nie trzeba było zbyt długo czekać. Zdecydowali się oni na wypunktowanie wszystkich zachowań policji, szczególnie w stosunku do Strajku Kobiet, gdzie podkreślają, że próżno szukać wysublimowanych słów i zapewnień padających z ust Komendanta Głównego Policji.

Internauci wstawiają zdjęcia, jak policja gazuje uczestniczki Strajku Kobiet

Wśród krytycznych do wystąpienia gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka nie zabrakło fotografii, jak policjanci kierują w stronę kobiet gaz. Przypomnijmy, że w czasie jednego z listopadowych protestów gazem potraktowana została również posłanka Barbara Nowacka (więcej na ten temat przeczytać możesz >TUTAJ<).

Źródło: screen Twitter.com/PolskaPolicja

To jednak nie wszystkie komentarze punktujące zachowanie policji względem gloryfikowanych dziś kobiet. Inny internauta przypomniał m.in. sytuację, gdy 19-latka została zatrzymana w tak brutalny sposób, że jej ręka złamana była w trzech miejscach.

Źródło: screen Twitter.com/PolskaPolicja

W komentarzach wielu użytkowników Twittera publikowało zdjęcia Babci Kasi w otoczeniu policjantów oraz w czasie jej zatrzymywania. Wydaje się, że ostatnie działania policji i podkreślana przez obywateli brutalność służby zaangażowanej — w nieproporcjonalnej liczbie do uczestników Strajku Kobiet — są dla wielu większym świadectwem niż wypowiedziane na nagraniu przez Komendanta Głównego Policji życzenia.

Źródło: screen Twitter.com/PolskaPolicja

Zaufanie do policji maleje

IBRiS przeprowadził na zlecenie Interii w listopadzie 2020 roku sondaż dotyczący zaufania do policji. W 2017 r. zaufanie plasowało się na poziomie 62,4 proc. Już pod koniec 2020 r. było zdecydowanie mniejsze i spadło lawinowo po rozpoczęciu się w październiku Strajku Kobiet. Wzrosła również sama nieufność względem tej instytucji.

Sondaż IBRiS to potwierdza. W listopadzie 2020 r. zaufanie do policji wynosiła zaledwie 44 proc., czyli o 20 procent mniej niż jeszcze trzy lata temu.

Źródło: Twitter.com @PolskaPolicja @IBRiS_PL / Rzeczpospolita 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Policja
Powiązane