wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Patoreakcja" Maty. Jacek Kurski w końcu skomentował

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

"Patoreakcja" to najnowszy singiel rapera Maty, w którym muzyk atakuje m.in. Krystynę Pawłowicz, Jarosława Jakimowicza, a także TVP z Jackiem Kurskim na czele. Prezes państwowej telewizji poinformował tygodnik "Fakt", że utworu

  • Jacek Kurski zabrał głos w sprawie głośnego utworu rapera Maty "Patoreakcja"

  • Prezes TVP w informacji przesłanej dziennikowi "Fakt" przyznał, że nie zapoznał się z treścią piosenki

  • Stwierdził, że w okolicznościach przyjścia nowego dziecka na świat oraz Wielkiego Tygodnia, nie zamierza zajmować się piosenką Maty

Jeden z najważniejszych antybohaterów "Patoreakcji" w końcu zabrał głos w sprawie utworu Maty. 

"Patoreakcja" atakuje TVP

"Patoreakcja" to najnowszy singiel rapera Maty, który zasłynął pod koniec 2019 r. utworem "Patointeligencja", w którym wyróżnił przypadki wypaczeń i problemów, z którymi zmagają się jego rówieśnicy. Piosenka szybko zyskała ogromną popularność. 

Zainteresowanie "Patointeligencją" wynikało nie tylko z faktu wyjątkowego i nietuzinkowego tekstu utworu, będącego w pewnym sensie manifestem pokoleniowym, ale również ze związków rodzinnych samego wykonawcy. Mata jest bowiem synem znanego prawnika Marcina Matczaka. Ojciec muzyka dał się w ostatnim czasie poznać z niepochlebnych komentarzy pod adresem obozu rządzącego i krytyki reformy sądownictwa. 

Państwowa telewizja szybko wzięła zatem artystę na swój celownik, atakując go w swoich materiałach i przedstawiając jako przykład degeneracji potomstwa "elit" wychowanych w czasie rządów Platformy Obywatelskiej

W swoim najnowszym utworze Mata postanawia odbić piłeczkę i w tekście piosenki odwołać się do ataków, jakim z powodu "Patointeligencji" padł nie tylko on sam, ale również jego ojciec. Dostaje się nie tylko Jackowi Kurskiemu, ale to właśnie na komentarz prezesa TVP czeka od publikacji "Patoreakcji" niemalże cały polski internet

Jacek Kurski odpowiada 

Media PiS-owskie chciałyby zająć się Matą seniorem / To święty człowiek, a to co robię jest moim wyborem / I sam za to kiedyś odpowiem / Ale najpierw odpowiem wam, więc słuchajcie uważnie / Je*ać Telewizję Polską, Jacek Kurski ch*j ci w dziąsło / Przestań mi kur*o rodzinę prześladować [to wycinek z jednego z nagrań Zbigniewa Stonogi - przyp. red.] / Bo chciałbym w spokoju dorosnąć - rapuje Mata w swoim najnowszym utworze. 

W związku z popularnością muzyka, utwór odbił się szerokim echem wśród komentatorów, również tych ze świata polityki. Do "Patoreakcji" odniosła się również Krystyna Pawłowicz, która także stała się bohaterką jednego z wersów Maty. 

Brzydka twarz,brzydkie wnętrze.Brzydota. - napisała na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego. 

Ostatecznie, na prośbę dziennika "Fakt", głos w sprawie utworu zabrał również Jacek Kurski. Jak stwierdził, "Patoreakcji" jeszcze nie słyszał i nie zamierza zajmować się nią w najbliższym czasie. 

- Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest Wielki Tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje - odpowiedział gazecie prezes TVP. 

(Fragment zdjęcia wyróżniającego przedstawia screen z teledysku Maty "Patoreakcja", zamieszczonego w serwisie YouTube na kanale SBM Label - youtube.com/SBM Label)

Źródło: msn.com, onet.pl, twitter.com, fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Raper Mata uderzył w TVP, Kurskiego i Pawłowicz. Sędzia odpowiedziała

  • Müller o planach po 9 kwietnia: Wiele obostrzeń pozostanie z nami na kolejne tygodnie

  • Abp Głódź straci kolejne zaszczyty? Pałac Prezydencki odpowiada

undefined

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >