wtv.pl > Świat > Papież Franciszek zwrócił się do Polek i Polaków. Mówił o Wielkanocy
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:42

Papież Franciszek zwrócił się do Polek i Polaków. Mówił o Wielkanocy

Papież Franciszek zwrócił się do Polek i Polaków, nawiązując do nachodzących Świąt Wielkanocnych.
Flickr.com/Catholic Church England and Wales

W trakcie odbywającej się w środę audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek pozdrowił Polki i Polaków. Głowa Kościoła katolickiego zwróciła uwagę, że już jutro rozpocznie się Triduum Paschalne, którego pierwszym punktem zwyczajowo będzie nabożeństwo wielkoczwartkowe.

Papież Franciszek zwrócił się do Polek i Polaków

Odnosząc się do Wielkiego Tygodnia, Ojciec Święty wskazał, że wierni po raz kolejny wejdą "w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa".

Jego zbawcze dzieło jest ostatecznym objawieniem miłości Boga, który przebacza, okazuje miłosierdzie i daje nam nowe życie – mówił w Watykanie papież Franciszek, cytowany przez portal dorzeczy.pl.

W trakcie środowej audiencji Franciszek złożył ponadto życzenia kierowane do wszystkich Polek i Polaków.

Niech radość wielkanocnego poranka, pomimo zmagań z pandemią, opromieni was nadzieją, ufnością i pokojem. Życzę wam radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem i z serca wam błogosławię – mówił w Watykanie Ojciec Święty.

Kościoły otwarte w reżimie sanitarnym

Nadchodzące Święta Wielkanocne będą już drugimi, które odbędą się w reżimie sanitarnym.

Przypomnijmy, że ze względu na wyraźny wzrost dynamiki zachorowań w trakcie trzeciej fali epidemii rząd zdecydował o zamknięciu niemal wszystkich gałęzi gospodarki, w tym salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także żłobków i przedszkoli.

Mimo to nadal otwarte pozostają miejsca kultu religijnego. Warto pamiętać, że począwszy od 27 marca, w kościołach w całej Polsce obowiązuje nowy limit osób mogących przebywać w świątyni – jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Konieczne jest również noszenie maseczek oraz utrzymywanie przynajmniej 1,5-metrowych odstępów.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: dorzeczy.pl / WTV

Powiązane