wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Papież Franciszek ogłosił luty miesiącem modlitwy za kobiety dotknięte przemocą. Podkreśla wagę sprawy

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Słowa papieża Franciszka mają szansę zwrócić uwagę na poważny problem milionów kobiet, które codziennie doświadczają przemocy. Następca świętego Piotra ogłosił luty miesiącem modlitwy za wszystkie kobiety, które są ofiarami prz

Decyzja papieża Franciszka oraz jego słowa w sprawie powszechności przemocy względem kobiet mogą pomóc zwrócić większą uwagę wiernych na problemy członków wspólnoty, ale nie tylko. Głowa Kościoła ogłosił ważne postanowienie.

Wierni z całego świata usłyszeli od papieża Franciszka, że nie należy pozwalać na to, by przemoc względem kobiet była tak powszechna, jak jest obecnie. Krótka odezwa do wiernych ma zwrócić uwagę na tragiczne statystyki.

Luty ogłoszony przez papieża Franciszka miesiącem modlitwy za ofiary przemocy

Wydaje się, że papieżowi Franciszkowi nie umknęły raporty poszczególnych krajowych instytucji mówiących o tym, że w czasie pandemii koronawirusa oraz masowego lockdownu wiele osób, w większości kobiety, boryka się z nasileniem przemocy domowej.

Niestety dane nie pozostawiają złudzeń i wprost mówią o tym, że pandemia odcisnęła mocne piętno na psychice wielu osób, które zostały przymusowo zamknięte w domach ze swoimi oprawcami, bez szansy na, chociaż czasową ucieczkę od przemocy.

Słowa papieża Franciszka zwracają uwagę na ważny problem społeczny, z którym od lat nie możemy sobie poradzić. Krótkie wystąpienie następcy świętego Piotra może wpłynąć na zmianę w postawie wiernych?

Decyzją papieża Franciszka luty ogłoszony został miesiącem modlitwy za kobiety, ofiary przemocy różnego rodzaju. Niestety ujawniane rok rocznie statystki nie pozostawiają złudzeń, że wciąż wiele osób doświadcza przemocy domowej. Złączenie wspólnoty w solidarnej intencji modlitewnej ma pomóc w zaprzestaniu tego procederu.

Do sieci trafiło krótkie nagranie z papieżem Franciszkiem

Na oficjalnych kanałach informacyjnych papieża Franciszka pojawiło się nagranie, gdzie głowa Kościoła mówi o tym, dlaczego luty upłynie pod znakiem modlitwy za kobiety, ofiary przemocy na każdej płaszczyźnie.

- Różne formy maltretowania, których doświadcza wiele kobiet, to nikczemność, upadek dla całej ludzkości; dla mężczyzn i dla całej ludzkości - usłyszeć można na nagraniu dostępnym m.in. na oficjalnym profilu papieża Franciszka na Twitterze.

- Świadectwa ofiar, które mają odwagę przerwać milczenie, są wołaniem proszącym o pomoc, którego nie możemy zignorować. Nie możemy odwrócić wzroku w inną stronę - dodał w hiszpańskojęzycznym wystąpieniu następca świętego Piotra.

Wierni na całym świecie będą modlić się za kobiety

- Módlmy się za kobiety, ofiary przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo i aby ich cierpienie zostało zauważone i wysłuchane przez wszystkich - zaapelował do wiernych w nagraniu papież Franciszek.

Pewne jest, że bez względu na wiarę nie należy przechodzić obok przemocy obojętnie. Jeśli jesteś osobą potrzebującą pomocy, możesz skorzystać z numeru 800-12-00-02.

Źródło: Twitter.com @pontifex / RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News

Świat

Niemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpnia

Czytaj więcej >