wtv.pl > Polska > OSP Zborowskie tłumaczy się z braku wyjazdu. Druhowie byli gotowi, mieli nie dostać zgody
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

OSP Zborowskie tłumaczy się z braku wyjazdu. Druhowie byli gotowi, mieli nie dostać zgody

Druhowie z OSP Zborowskie przekazali, że nie dostali zgody na wyjazd
Facebook.com/KSRG OSP Zborowskie

Zaskakujący wpis OSP Zborowskie pojawił się w sieci. Druhowie odpowiedzieli na zarzuty w związku z niewyjechaniem przez nich do zerwanych po gwałtownych wichurach dachów. Okazało się, że to Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) miało nie pozwolić na rozpoczęcie akcji.

Ostatnie dwie doby były dla druhów z OSP oraz funkcjonariuszy PSP bardzo pracowite. Wszystko przez przechodzące nad Polską burze, którym towarzyszył wiatr oraz silne opady.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie OSP otrzymały możliwość niesienia ratunku okolicznym mieszkańcom. Na Facebooku pojawił się post KSRG OSP Zborowskie, gdzie mimo gotowości składu Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) zablokować miało akcję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Mieszkańcy byli oburzeni brakiem reakcji KSRG OSP Zborowskie

Mieszkańcy Czartków w woj. łódzkim pojawili się pod remizą KSRG OSP Zborowskie. — Przykro nam tym bardziej że stojąc przed remizą otrzymaliśmy pretensje od mieszkańców Czartek, że nie przybyliśmy z pomocą — napisali na Facebooku druhowie.

Według relacji strażaków ochotników problem nie pojawił się po ich stronie. OSP Zborowskie gotowe było do wyjazdu, jednak SKKP miało nie wydać na to zgody.

Nie mogli wyjechać, bo miejsce zdarzenia było o 100 metrów za daleko

Pojawiły się oficjalne przeprosiny ze strony OSP Zborowskie. Druhowie zwrócili się bezpośrednio do mieszkańców wsi Czartków w woj. łódzkim. Wskazali, że cały zastęp strażaków ochotników gotowy był do wyjazdu.

[...] nie otrzymaliśmy zgody Powiatowego Stanowiska Kierowania na wyjazd, gdyż adres zdarzenia znajduje się 100 metrów za granicą naszego powiatu — poinformowało KSRG OSP Zborowskie.

W poście na Facebooku przekazano, że zdarzenie znajdowało się 100 metrów poza obszarem działalności jednostki. Do wpisu dołączona zdjęcie stopera, gdzie udowadniano, że na miejsce zdarzenia OSP Zborowskie dojechałoby w 49 sekund.

W komentarzach pod wpisem druhów pojawiło się wiele gorzkich słów. Nie brakowało stwierdzeń, że OSP Zborowskie powinno wyjechać bez zgody SKKP, jednak należy pamiętać, że każde takie działanie może odbić się negatywnie na strażakach działających w strażnicy.

>

Źródło: screen Facebook.com

W komentarzach pojawiły się również słowa tłumaczące sytuację druhów. Okazuje się, że większość druhów jeżdżących w OSP Zborowskie to właśnie mieszkańcy Czartek oraz gminy, gdzie niezadysponowano jednostki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV, Facebook.com @ksrgospzborowskie

Zdjęcie główne: Facebook.com/KSRG OSP Zborowskie

Powiązane