wtv.pl > Polityka > Onet: Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową. Głównym tematem powrót do szkół
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:15

Onet: Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową. Głównym tematem powrót do szkół

Andrzej Duda
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Według nieoficjalnych informacji Onetu Andrzej Duda zwołał pilnie Radę Gabinetową, by omówić powrót dzieci do szkół. Posiedzenie ma odbyć się w najbliższy poniedziałek. Prezydent ma dowiedzieć się, jak wyglądają dla dzieci perspektywy na nowy rok szkolny w ramach nauki stacjonarnej.

Chodzić ma m.in. o nadrabianie zaległości oraz o to, jak wyglądają perspektywy na naukę stacjonarną.

Onet: prezydent chce zwołania Rady Gabinetowej. Chodzi o szkoły

Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez Onet, Andrzej Duda zawołał zwołanie Rady Gabinetowej, czyli posiedzenia rządu pod przewodnictwem prezydenta.

Spotkanie miałoby dotyczyć powrotu do szkół - przygotowania placówek, perspektyw na całoroczną naukę stacjonarną oraz nadrabianie zaległości przez uczniów.

Posiedzenie Rady miałoby odbyć się w poniedziałek o godzinie 12.

Prócz samego przygotowania infrastrukturalnego, Duda ma również dowiedzieć się, jak stoją przygotowania związane ze szczepeniami w szkołach, które mają być dostępne dla dzieci powyżej 12 roku życia.

Ostatni raz Rada Gabinetowa została zwołana przez prezydenta w kwietniu, by omówić plany rządu na walkę z pandemią.

Powrót do szkół - co warto wiedzieć?

Od 1 września dzieci powrócą na naukę stacjonarną do szkół. Ze względu na niski poziom zachorowań nie planuje się obecnie nauczania hybrydowego ani zdalnego, ale szkoły są gotowe na taką możliwość.

Minister edukacji i kuratoria przedstawili wytyczne dotyczące życia szkolnego - ważne będzie wietrzenie i utrzymywanie higieny, w niektórych miejscach uczniowie będą musieli nosić maski. Wiele zależy jednak od dyrektorów placówek, którzy mają dostosowywać wytyczne do warunków szkolnych.

W szkołach pojawią się również punkty szczepień. Za zgodą rodzica dziecko między 12 a 17 rokiem życia będzie mogło przyjąć szczepionkę. 18-latkowie będą mogli zaszczepić się bez zgody rodzica.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl, onet.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane