wtv.pl
Polska Policja poszukuje dwóch złodziejów, którzy wtargnęli do mieszkania stołecznych funkcjonariuszy

Facebook.com/Polska Policja

Okradli mieszkanie policjantów. Trwają poszukiwania

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na profilu Polskiej Policji na Facebooku pojawił się post z prośbą o pomoc. Funkcjonariusze poszukują dwójki złodziei, którzy wtargnęli do mieszkania policyjnego małżeństwa. Lokatorów nie było w domu, straty są spore. Wszystko wskazuje na to, że ich ofiar mogło być więcej.

Warszawska policja poszukuje dwójki mężczyzn. Zdecydowano się na publikacje ich wizerunków w sieci. Funkcjonariusze mają nadzieję, że ktoś rozpozna złodziei, lub chociaż dostarczy trop pozwalający na ustalenie ich tożsamości.

Na oficjalnym profilu Polskiej Policji na Facebooku dziś wieczorem pojawił się post. Załączono do niego zdjęcia z monitoringu. Pomocy potrzebują stołeczni funkcjonariusze.

Policja prosi o pomoc, opublikowano wizerunki mężczyzn

Zawsze przy okazji apeli publikowanych przez policję pamiętać należy, że nie trzeba dokładnie znać sprawy, bądź sprawców, by zgłosić się do stróżów prawa. Czasem nawet cząstkowa informacja to dla śledczych cenna wskazówka, pomagająca rozwiązać sprawę.

Na warszawskich Bielanach doszło do kradzieży. Ofiarami złodziei padło małżeństwo policjantów. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że nie tylko oni mogli zostać obrabowani przez dwójkę mężczyzn widocznych na zdjęciach.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

CZYTAJ DALEJ

Prezentujemy zdjęcia z nagrań monitoringu z wizerunkami sprawców kradzieży z włamaniem do mieszkania małżeństwa policjantów z Komendy Stołecznej Policji [...] — przeczytać można w poście Polskiej Policji na Facebooku. Okazuje się, że nie skończyło się tylko na kradzieży.

Poznajesz ich? Zgłoś się na policję

W mieszkaniu stołecznych funkcjonariuszy doszło do włamania. Niemniej złodzieje nie zdecydowali się jedynie na przywłaszczenie sobie cudzego mienia.

Według relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych doszło jeszcze do dewastacji. Policja wskazuje, że zniszczeniu uległo samo mieszkanie, jak i „przedmioty codziennego użytkowania”. Możliwe, że to nie jedyne mieszkanie na Bielanach, które trafiło na celownik przestępców.

Mężczyźni widoczni na zdjęciach opublikowanych przez śledczych noszą sportowe kurtki. Jeden z nich ma ją w kolorze niebieskim, a drugi czarnym. Ten ubrany w niebieską miał na sobie ciemne spodnie oraz czarną bądź granatową czapkę z pomponem.

Mężczyzna ubrany w kurtkę czarną miał na sobie niebieskie spodnie, najprawdopodobniej jeansy. Na głowie miał założoną prostą czapkę w jasnym kolorze.

Niestety identyfikację utrudnia maseczka zakrywająca niemal całą twarz. Możliwe, że któryś z elementów ubioru sprawi, że ktoś ich rozpozna. Wszyscy posiadający jakiekolwiek wiadomości mogące pomóc w rozwiązaniu tej sprawy proszeni są o kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa VI pod numerem telefonu 47 723 04 13. Można dzwonić również pod numer alarmowy 112 oraz 997.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Facebook.com @Polska Policja

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >