wtv.pl
Polska Policja poszukuje dwóch złodziejów, którzy wtargnęli do mieszkania stołecznych funkcjonariuszy

Facebook.com/Polska Policja

Okradli mieszkanie policjantów. Trwają poszukiwania

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Na profilu Polskiej Policji na Facebooku pojawił się post z prośbą o pomoc. Funkcjonariusze poszukują dwójki złodziei, którzy wtargnęli do mieszkania policyjnego małżeństwa. Lokatorów nie było w domu, straty są spore. Wszystko wskazuje na to, że ich ofiar mogło być więcej.

Warszawska policja poszukuje dwójki mężczyzn. Zdecydowano się na publikacje ich wizerunków w sieci. Funkcjonariusze mają nadzieję, że ktoś rozpozna złodziei, lub chociaż dostarczy trop pozwalający na ustalenie ich tożsamości.

Na oficjalnym profilu Polskiej Policji na Facebooku dziś wieczorem pojawił się post. Załączono do niego zdjęcia z monitoringu. Pomocy potrzebują stołeczni funkcjonariusze.

Policja prosi o pomoc, opublikowano wizerunki mężczyzn

Zawsze przy okazji apeli publikowanych przez policję pamiętać należy, że nie trzeba dokładnie znać sprawy, bądź sprawców, by zgłosić się do stróżów prawa. Czasem nawet cząstkowa informacja to dla śledczych cenna wskazówka, pomagająca rozwiązać sprawę.

Na warszawskich Bielanach doszło do kradzieży. Ofiarami złodziei padło małżeństwo policjantów. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że nie tylko oni mogli zostać obrabowani przez dwójkę mężczyzn widocznych na zdjęciach.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

CZYTAJ DALEJ

Prezentujemy zdjęcia z nagrań monitoringu z wizerunkami sprawców kradzieży z włamaniem do mieszkania małżeństwa policjantów z Komendy Stołecznej Policji [...] — przeczytać można w poście Polskiej Policji na Facebooku. Okazuje się, że nie skończyło się tylko na kradzieży.

Poznajesz ich? Zgłoś się na policję

W mieszkaniu stołecznych funkcjonariuszy doszło do włamania. Niemniej złodzieje nie zdecydowali się jedynie na przywłaszczenie sobie cudzego mienia.

Według relacji zamieszczonej w mediach społecznościowych doszło jeszcze do dewastacji. Policja wskazuje, że zniszczeniu uległo samo mieszkanie, jak i „przedmioty codziennego użytkowania”. Możliwe, że to nie jedyne mieszkanie na Bielanach, które trafiło na celownik przestępców.

Mężczyźni widoczni na zdjęciach opublikowanych przez śledczych noszą sportowe kurtki. Jeden z nich ma ją w kolorze niebieskim, a drugi czarnym. Ten ubrany w niebieską miał na sobie ciemne spodnie oraz czarną bądź granatową czapkę z pomponem.

Mężczyzna ubrany w kurtkę czarną miał na sobie niebieskie spodnie, najprawdopodobniej jeansy. Na głowie miał założoną prostą czapkę w jasnym kolorze.

Niestety identyfikację utrudnia maseczka zakrywająca niemal całą twarz. Możliwe, że któryś z elementów ubioru sprawi, że ktoś ich rozpozna. Wszyscy posiadający jakiekolwiek wiadomości mogące pomóc w rozwiązaniu tej sprawy proszeni są o kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa VI pod numerem telefonu 47 723 04 13. Można dzwonić również pod numer alarmowy 112 oraz 997.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Facebook.com @Polska Policja

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >