wtv.pl
Ewa Tylman

PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Nowe dowody w sprawie Ewy Tylman. Będzie przełom?

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Sprawa Ewy Tylman rozgrzewała opinię publiczną do czerwoności przez niemal rok. Od listopada 2015 do lipca 2016 media rozpisywały się na temat okoliczności zaginięcia, a później śmierci kobiety. Śledztwo ciągnie się do dziś, o czym świadczy kolejny przełom. Chodzi o przesyłkę z listem i dwoma telefonami, które zostały przekazane do poznańskiego sądu.

  • W 2015 roku, w nocy z 22 na 23 listopada odnotowano zaginięcie młodej Poznanianki - Ewy Tylman. W lipcu 2016 roku ciało kobiety zostało wyłowione z Warty, a zarzuty postawiono koledze zmarłej - Adamowi Z.

  • Sprawę rozpatruje Sąd Okręgowy w Poznaniu. Wcześniej wydano wyrok uniewinniający mężczyznę, jednak Sąd Apelacyjny zlecił ponowne rozpatrzenie sprawy. Jak się okazuje, w ostatni piątek do sędzi skierowano anonimową przesyłkę z telefonami i listem

  • Na ten moment nie wiadomo, czy mowa o wiarygodnym, przełomowym dowodzie w sprawie, bowiem do sądu skierowano blisko 2 tomy nierzetelnych anonimów, dając rodzinie Ewy Tylman fałszywą nadzieję na ostateczne zamknięcie sprawy

Niepokojące informacje o sprawie przekazali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej. Proces Adama Z. w sprawie Ewy Tylman toczy się przez Sądem Okręgowym w Poznaniu, do którego ponownie skierowano anonimową przesyłkę. W paczce znajdował się list oraz dwa telefony komórkowe.

O nowych dowodach poinformowała sędzia. Paczka trafiła do biura detektywistycznego i została zaadresowana przez "Wojciecha Aferę". W liście zaznaczono, że dane są nieprawdziwe, a także wyjaśniono, dlaczego tak się stało.

Zaginięcie Ewy Tylman - kilka ważnych faktów

- W związku z bardzo ważnymi informacjami, które znalazłem w telefonach, które wyrzucił radny Krakowa Sebastian A. dotyczą zamordowanej Ewy Tylman - cytowała sędzia, na którą powołuje się Polska Agencja Prasowa.

- Dane na kopercie są nieprawdziwe z powodu bezpieczeństwa, [...] nie chce skończyć jak Ewa Tylman - dodawała. Obecnie sprzęt będzie musiał zostać dokładnie sprawdzony przez śledczych, by sprawdzić, czy materiał faktycznie zawiera przełom w sprawie Ewy Tylman.

Brat Krzysztofa Krawczyka

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Krawczyk spoczął w grobie matki

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że do sądu wysłano blisko dwa tomy anonimów, które miały zawierać poszlaki lub wyjaśniać okoliczności zabójstwa. Każda przesyłka musi zostać dokładnie przeanalizowana. - Każdy sygnał był brany pod uwagę. Ale każdy fałszywy anonim to był cios dla rodziny - relacjonował dla Polskiej Agencji Prasowej pełnomocnik rodziny Ewy Tylman.

- Znowu powstaje ta nadzieja po stronie rodziny. [...] Natomiast podchodzimy do tego z dużą ostrożnością - dodawał, zwracając uwagę na nieprawdziwe informacje zawarte w ostatnich dwóch tomach anonimów.

Ewa Tylman ostatni raz była widziana w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku, gdy wracała z firmowej imprezy integracyjnej. Wydarzenie miało miejsce w Poznaniu, a ślad po kobiecie zaginął w okolicach tamtejszej ulicy Mostowej.

W poszukiwania zaangażowany był między innymi Krzysztof Rutkowski, ale także służby mundurowe, bliscy Ewy Tylman oraz członkowie lokalnej społeczności. W trakcie rozwiązywania sprawy narodziło się wiele wątpliwości.

Wśród opinii publicznej nie brakowało spekulacji o powrocie kobiety do centrum Poznania. Nie brakowało także oszustów, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od rodziny za wskazanie rzekomego miejsca, w którym leży ciało zmarłej.

Rok później, w lipcu 2016 roku ciało Ewy Tylman zostało znalezione w Warcie. Miejsce było oddalone blisko 12 kilometrów od mostu świętego Rocha w Poznaniu. Po przeprowadzeniu śledztwa postawiono zarzut zabójstwa Adamowi Z. - koledze zmarłej, który towarzyszył jej w podróży do domu.

Ostatecznie, przez wzgląd na brak wystarczających dowodów w sprawie, mężczyzna został uniewinniony. Po rozpatrzeniu apelacji zlecono jednak biegłym ponowne przeanalizowanie i rozpatrzenie sprawy.

Według prokuratury Adam Z. zabił Ewę Tylman poprzez zepchnięcie jej ze skarpy, a następnie wrzucenie nieprzytomnej kobiety do Warty.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [PAP]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >