wtv.pl > Świat > Niemcy: policja bada czy Lidl sprzedawał produkty z konopiami indyjskimi
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:16

Niemcy: policja bada czy Lidl sprzedawał produkty z konopiami indyjskimi

Niemiecka policja sprawdza produkty z konopiami indyjskimi dostępne w Lidlu
Marek BAZAK/East News ZOFIA BAZAK

21 różnych produktów z konopiami indyjskimi w Lidlu. - Dyskont chciał zarabiać na produktach z konopi indyjskich, wierząc, że nie mają one odurzającego efektu - przekazał "Spiegel". Policja bada teraz tę sprawę.

- Ściśle współpracujemy z władzami - deklaruje niemiecki Lidl. Policja przyjrzała się czekoladkom, czy napojom stojącym na półkach niemieckiego dyskontu.

"Spiegel" donosi, że Lidl "chciał zarabiać na produktach z konopi indyjskich, wierząc, że nie mają one odurzającego efektu". Jak produkty z substancjami niedozwolonymi trafiły na półki popularnego sklepu?

Niemcy: Lidl sprzedawał produkty z konopią indyjską

Umowa Lidla z firmą Green Dealers może okazać się dla sieci bardzo problematyczna. Okazuje się, że do sklepów trafiły produkty, w których składzie są konopie indyjskie.

Sprawą zajęła się niemiecka prokuratura. Rzecznik prokuratury w Heilbronn przekazał, że przeprowadzane są badania mające potwierdzić, czy "oferowane produkty zawierają THC lub CBD".

Trwają badania podejrzanych produktów

W momencie, gdy policja zaczęła przyglądać się sprawie, Lidl zdecydował o zapobiegawczym wycofaniu wszystkich produktów od start-upu Green Dealers.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" podkreśla, że obecnie nie można mówić o śledztwie. Zebrane dane są dopiero analizowane przez śledczych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nie było wydanej zgody

Federalny Urząd Ochrony Konsumentów wskazuje, że zanim dana firma otrzyma zgodę na sprzedaż produktów z kannabidiolem, czyli CBD, konieczne jest wydanie zgody.

Sprzedaż produktów z zawartością tetrahydrokannabinolu, czyli THC, jest na terenie Niemiec całkowicie zakazana.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: onet.pl Zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News ZOFIA BAZAK