wtv.pl
Adam Niedzielski

Piotr Molecki/East News

Niedzielski o pomyśle płacenia za leczenie przez niezaszczepionych: Nieakceptowalny

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Adam Niedzielski wystąpił w ostatnim wydaniu "Gościa Wydarzeń", by opowiedzieć o bieżącej sytuacji sanitarno-epidemicznej. Prowadzący postanowił zapytać o obowiązek szczepień oraz ewentualne zmuszenie niezaszczepionych do finansowania kosztów swego leczenia podczas COVID-19.

Na pytanie o odebranie prawa do bezpłatnego dostępu do systemu ochrony zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział natychmiastowo. - To nieakceptowalny pomysł. Nie widzę możliwości myślenia w ten sposób - deklarował na antenie Polsat News.

Minister zdrowia zapewnił, że zadaniem państwa jest zapewnianie Polkom i Polakom dostępu do lekarzy i specjalistów bez konieczności finansowania procesu leczenia w inny sposób, niż ze składem na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Adam Niedzielski rozwiał wątpliwości w sprawie procesu szczepień

Co więcej, Adam Niedzielski wciąż nie zmienił zdania w sprawie ewentualnego przymusu szczepień. Warto zwrócić uwagę, że od 27 grudnia do dziś w Polsce wykonano łącznie aż 14 274 291 szczepień. Pierwszą dawkę przyjęło już 10 609 955 pacjentów. Pełną odporność zaś nabywa lub już nabyło 3 839 390 osób.

Tymczasem polityk Prawa i Sprawiedliwości za bardziej skuteczne uważa stałe zachęcanie oraz promowanie dostępnych w kraju szczepień na obecność koronawirusa. - Nie rozważamy wprowadzenia przymusu - zadeklarował w rozmowie dla "Gościa Wydarzeń".

Członek Rady Ministrów zapewnił Bogdana Rymanowskiego, że wiedza, którą przekazuje rząd, w pełni przekonuje niezdecydowanych. Rozmówca dziennikarza Polsatu zwrócił także uwagę na nadchodzące przesilenie, po którym to szczepionki będą czekać na ludzi.

Dorota Wellman odpowiada TVP

"Wiadomości" TVP zaatakowały Dorotę Wellman. Dziennikarka odpowiedziała

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, Niedzielski oficjalnie opowiedział o skutkach rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim. Prezes Rady Ministrów wraz z ministrem zdrowia zapowiedzieli projekt, zgodnie z którym aż 100 milionów złotych trafi na dofinansowanie systemu zwalczania chorób rzadkich.

Przyśpieszone zostanie luzowanie obostrzeń. Instytucje kultury takie jak kina, teatry, filharmonie będą mogły wznowić działalność przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, aż 8 dni wcześniej, bo 21 maja.

Branża fitness będzie mogła zacząć działać 29 maja.

Członek Rady Ministrów zapowiedział, że na ten moment nie ma planu różnicowania dostępu do usług dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Wyjątek stanowią jedynie limity osobowe, które obejmują osoby niezaszczepione.

Przykładowo, limit 50 osób na weselu nie odnosi się do pacjentów, którzy już zakończyli proces przyjmowania szczepionki na koronawirusa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło ["Gość Wydarzeń" Polsat News]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >