wtv.pl > Polska > Nie żyje żona ostatniego prezydenta na uchodźstwie. Do końca działała na rzecz Polonii
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Nie żyje żona ostatniego prezydenta na uchodźstwie. Do końca działała na rzecz Polonii

Karolina Kaczorowska
Pixabay

Nie żyje Karolina Kaczorowska. Wdowa po ostatnim prezydencie Polski na uchodźstwie miała 91 lat. Do końca udzielała się na rzecz Polonii.

Informacje o śmierci Kaczorowskiej późnym wieczorem przekazali Ryszard Czarnecki oraz Jan Kasprzyk - Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Była pierwsza dama zmarła w Wielkiej Brytanii, otoczona bliskimi.

Nie żyje Karolina Kaczorowska. Miała 91 lat

- Bardzo smutna wiadomość. Dziś w Wielkiej Brytanii odeszła na Wieczną Wartę Pani Karolina Kaczorowska, małżonka ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Pierwsza Dama Polskiego Londynu, osoba o wielkim sercu i ogromnej dobroci - wskazał urzędnik.

"W Wielkiej Brytanii zmarła śp. Karolina Kaczorowska, Pierwsza Dama RP na Uchodźstwie, wdowa po prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim. Cześć Jej Pamięci ! R.I.P." - dodawał europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

91-latka pełniła urząd pierwszej damy w latach 1989–1990, u boku ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

Społeczniczka była zaangażowana także w wydarzenia polityczne po 1990 roku. W 2012 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jeszcze w 2010 i 2015 roku otwarcie wspierała Bronisława Komorowskiego w wyścigu do Pałacu Namiestnikowskiego.

Ciało zmarłej zostanie przewiezione do Polski. Była pierwsza dama zostanie pochowana wraz z mężem w Panteonie Wielkich Polaków w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl