wtv.pl > Polska > Nie żyje Anna Szulc. O śmierci poinformował mąż dziennikarki
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:07

Nie żyje Anna Szulc. O śmierci poinformował mąż dziennikarki

Pixabay/Arcaion
Pixabay/Arcaion

Nie żyje dziennikarka Anna Szulc. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się jej uratować. Smutną wiadomość przekazał w mediach społecznościowych jej mąż.

Odeszła Anna Szulc. Rodzina i współpracownicy wspominają dziennikarkę

W czwartek 9 września nad ranem zmarła Anna Szulc. Informację przekazał jej mąż za pośrednictwem Facebooka. Dziennikarka zmarła w swoim domu po godzinnej reanimacji.

Na Facebooku mąż zamieścił wzruszający wpis, w którym wspomina zmarłą żonę. "Wszyscy wiecie, jak cudowną była osobą-życzliwą światu, zaangażowaną w pomaganie innym, błyskotliwie inteligentną. Była wspaniałą matką i żoną", czytamy we wpisie.

Na te doniesienia zareagowała również redakcja Newsweeka, z którą w ostatnim czasie współpracowała Anna Szulc. "Jesteśmy tym wstrząśnięci, nie możemy sobie poradzić z tą straszliwą informacją", czytamy w artykule poświęconym zmarłej dziennikarce.

Redakcyjni koledzy wspominają Annę Szulc jako osobę z wielką energią, wiecznym uśmiechem i tysiącem pytań i pomysłów. Przygotowywała zarówno wzruszające, jak i zabawne teksty. W swojej pracy skupiała się przede wszystkim na tematyce społecznej.

Dociekliwość doceniona

Newsweek pisze, że Anna Szulc była "jedyna w swoim rodzaju" i uwielbiała pisać o ludzkiej seksualności. Jej znakiem rozpoznawczym było zadawanie pytań, których inni wstydziliby się zadać.

Jej talent dziennikarski został doceniony. W 2007 r. Anna Szulc otrzymała Europejską Nagrodę Dziennikarską, a trzy lata później została laureatką Grand Press w kategorii reportaż.

Na koncie ma dwie książki zatytułowane "Stacja Kraków" i "Krakowscy Czarodzieje". Przez krótki czas współpracowała również z Wirtualną Polską.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: nie żyje
Powiązane