wtv.pl > Polska > Nie żyje 19-letni sportowiec. Kierujący samochodem 18-latek nie miał jeszcze uprawnień
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Nie żyje 19-letni sportowiec. Kierujący samochodem 18-latek nie miał jeszcze uprawnień

Nie żyje młody sportowiec, 19-latek zginął w wypadku
Unsplash.com/Jarl Schmidt

Pomorze: w wypadku samochodowym zginął 19-letni sportowiec. - Nasz kolega i wielu z nas przyjaciel Kuba w wieku 19 lat opuścił nasze szeregi. Trzymaj się wojowniku - napisał w pożegnalnym poście klub młodego sportowca. 19-latek zginął na miejscu, jego auto wbiło się w drzewo.

Nie żyje 19-letni zawodnik MMA. W niedzielę około godziny 16:25 auto, którym jechał uderzyło w drzewo. Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Cewice na drodze wojewódzkiej 212.

- Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że kierujący fordem 18-latek z powiatu bytowskiego najprawdopodobniej podczas wyprzedzania nie zauważył, że już jest wyprzedzany przez inny pojazd i gwałtownie skręcił w prawo - przekazała lęborska policja.

Wypadek na Pomorzu: nie żyje młody zawodnik MMA

W fordzie mondeo, który uległ wypadkowi znajdowały się trzy inne osoby. Łącznie pojazdem podróżowały cztery osoby, za kierownicą siedział 18-letni kolega młodego sportowca.

>

Źródło: materiały policyjne

Na miejscu zginął tylko 19-letni Kuba. Inny pasażer w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który lądował na przydrożnym polu.

- Kierujący i trzeci pasażer, nie odnieśli poważniejszych obrażeń - przekazała policja w Lęborku.

Nie miał jeszcze uprawnień

Nastolatek siedzący za kierownicą zdał egzamin na prawo jazdy kilka dni przed wypadkiem. Jak informuje policja, nie miał jednak jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami.

Przeprowadzone na miejscu zdarzenia badanie nie wykazało, by wcześniej kierowca forda spożywał alkohol. - Została od niego pobrana krew na obecność środków odurzających - dodaje policja zajmująca się sprawą.

Po udzieleniu pomocy pasażerom auta policjanci przystąpili do czynności mających wyjaśnić okoliczności śmiertelnego wypadku, w którym zginął młody sportowiec. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady oraz dowody na miejscu zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Klub pożegnał swojego zawodnika

Zmarły 19-latek był zawodnikiem MMA. Reprezentował Fight Club MMA FURIA Bytów & PAPAJ Gym.

Na oficjalnym profilu klubu pojawił się pożegnalny wpis. - Do zobaczenia po drugiej stronie - napisali koledzy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Unsplash.com/Jarl Schmidt