wtv.pl > Polityka > Monika Pawłowska pochwaliła się zdjęciami z dożynek. "Himalaje hipokryzji"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:03

Monika Pawłowska pochwaliła się zdjęciami z dożynek. "Himalaje hipokryzji"

Monika Pawłowska krytykowana za przemawianie z ambony w czasie dożynek
Piotr Molecki/East News; twitter

Była działaczka Lewicy, domagająca się wówczas liberalizacji prawa aborcyjnego, przemawiała z ambony w czasie dożynek w Szczebrzeszynie. Monika Pawłowska skrytykowana została zarówno przez byłych koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy, jak i zakonnika Grzegorza Kramera. - Głos na ambonie dostawało się po święceniach, dziś wystarczy zmienić barwy partyjne - skwitował duchowny.

Twitter Moniki Pawłowskiej wskazuje, że polityczka z Porozumienia Jarosława Gowina otrzymała za zadanie odwiedzenie jak największej ilości dożynek w kraju.

Tylko w niedzielę 22 sierpnia była działaczka Lewicy pochwaliła się zdjęciami z Sitna, Szczebrzeszyna oraz Kłoczewa. Największą dyskusję i krytykę otrzymała relacja ze Szczebrzeszyna.

Monika Pawłowska pokazała, jak w czasie religijnej części dożynek przemawia z ambony. Oberwało się zarówno jej, jak i jej partii. Głos zabrali politycy i zakonnik Grzegorz Kramer.

"Stop polityce na ambonach"

- Chyba zostanę tradycjonalistą. Stop polityce na ambonach - jednoznacznie stwierdził zakonnik Grzegorz Kramer, który odniósł się do zdjęcia Moniki Pawłowskiej.

Duchowny zakpił z tzw. transferu roku w Sejmie. Stwierdził, że w "starych czasach" do przemawiania z ambony konieczne było posiadanie święceń, ale dziś słowa do wiernych kierować mogą osoby, które "tylko" zmieniły barwy partii.

Więcej wyrozumiałości dla byłej przedstawicielki Lewicy nie mieli koledzy i koleżanki z Sejmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Krytyka Moniki Pawłowskiej za zdjęcia z dożynek

Jak przekazuje wp.pl, Beata Mazurek z PiS stwierdziła, że post członkini Porozumienia Jarosława Gowina to "ściema i tyle". Wpis zniknął już z Twittera.

Internauci również nie mają dla Moniki Pawłowskiej litości. Zestawiają zdjęcie, jak ta stoi przed rzędem księży z niedawnym zdjęciem w koszulce dotyczącej aborcji w Polsce.

"Himalaje hipokryzji"

Wśród ponad dwustu komentarzy pod dożynkowymi postami polityczki - poza archiwalnymi zdjęciami z działalności w okresie przynależności do Lewicy - najczęściej pojawia się stwierdzenie, że Monika Pawłowska po raz kolejny osiągnęła "himalaje hipkryzji".

Przedstawiciele Kościoła siedzący za przemawiającą z ambony członkinią Porozumienia również zostali skrytykowani.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, wp.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News; twitter

Powiązane