wtv.pl > Polska > Agata Duda mówi o "polskim fenomenie". Pierwsza dama pojawiła się na urodzinach Koła Gospodyń Wiejskich
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:03

Agata Duda mówi o "polskim fenomenie". Pierwsza dama pojawiła się na urodzinach Koła Gospodyń Wiejskich

Agata Duda objęła patronatem 5-lecie istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Mniszku
Piotr Molecki/East News

"Polski fenomen" - tak Agata Duda określiła Koła Gospodyń Wiejskich. Pierwsza dama obecna była na 5. urodzinach KGW w Mniszku w woj. lubelskim. Żona Andrzeja Dudy objęła to wydarzenie honorowym patronatem i przypomniała, że rozkwit KGW nastąpił w ostatnich latach z racji finansowego wsparcia.

Urodziny Koła Gospodyń Wiejskich w Mniszku stały się dla Agaty Dudy wystarczającym powodem, by pojawić się publicznie i co więcej, wygłosić przemówienie.

- Jeśli chodzi o liczbę kół, jak również o wszechstronną ich działalność, to Koła Gospodyń Wiejskich to jest naprawdę polski fenomen - zadeklarowała otwarcie Agata Duda.

Agata Duda świętuje 5. urodziny Koła Gospodyń Wiejskich w Mniszku

W czasie wizyty Agata Duda podzieliła się stwierdzeniem, że Koła Gospodyń Wiejskich są przykładem "inspirującej roli kobiet" oraz szczególnie podkreślają wagę kobiet na wsi.

- To właśnie panie, będąc liderkami swoich lokalnych wspólnot, bardzo często wytyczają kierunki zmian, które powinny następować na polskiej wsi, a także wyznaczają kierunki rozwoju polskiej wsi - mówiła Agata Duda.

- To właśnie panie najlepiej znają troski, problemy i potrzeby swoich lokalnych wspólnot, i to panie bardzo często przekazują te sprawy lokalnym władzom - dodawała pierwsza dama.

Podczas świętowania urodzin KGW w Mniszku Agata Duda nie zapomniała przypomnieć, że w ostatnich latach formacja ta mogła liczyć na finansowe wsparcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Urodziny stały się okazją do przypomnienia o pomocy ze strony władz

Poza celebrowaniem przykładów więzi sąsiedzkich oraz zachwycania się wartościami społecznymi i ludowymi kultowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich Agata Duda w swoim przemówieniu podkreśliła, że to mimo istnienia od 150 lat, rozkwit KGW nastąpił kilka lat temu.

- W tym czasie te koła, które istniały już dłużej, dostały dodatkowego wiatru w żagle, te, które zawiesiły działalność - stwierdziła w Mniszku pierwsza dama.

Zwróciła uwagę, że to m.in. dzięki finansowemu wsparciu KGW mogły zintensyfikować swoją działalność, a niektóre całkowicie do niej wrócić z racji wcześniejszego zawieszenia działalności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, polsatnews.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane