wtv.pl > Polityka > Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:12

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Monika Pawłowska
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Monika Pawłowska zamierza opuścić Porozumienie Jarosława Gowina i dołączyć do Zjednoczonej Prawicy. Według doniesień Gazeta.pl, posłanka otrzymała propozycję od Mateusza Morawieckiego.

Szokujące było dla opinii publicznej odejście polityczki z Lewicy. Tym razem będzie jeszcze bardziej szokująco.

Od Lewicy aż po PiS

Monika Pawłowska zrezygnowała z członkostwa w Lewicy w marcu bieżącego roku. Zdecydowała się dołączyć do Porozumienia Jarosława Gowina, co niezwykle zadziwiło lewą stronę sceny politycznej.

Zwracając uwagę jednak na to, że Porozumienie jest prawicowym, ale najbardziej liberalnym ugrupowaniem z prawicowych sił w Sejmie, można było w jakiś sposób usprawiedliwić ten transfer.

Jarosław Gowin wpadł jednak w konflikt z obozem rządzącym przez co Porozumienie przestało być częścią Zjednoczonej Prawicy.

W tej sytuacji Pawłowska stała się przedstawicielką najmniej popieranej w sondażach siły obecnej w sejmowych ławach.

Zadziwiająca podróż

Ok. dwóch tygodni temu Gazeta.pl poinformowała, że prowadzone są rozmowy w sprawie przejścia Moniki Pawłowskiej z Porozumienia do klubu Prawa i Sprawiedliwości.

O posłankę zabiegać miał osobiście Mateusz Morawiecki. Według źródeł, na które powołuje się portal, zaproponowano polityczne niewymierne korzyści z tytułu jej transferu.

Na czym mają one polegać? Pawłowska ma znaleźć się podobno na wysokim miejscu w swoim okręgu w przyszłych wyborach.

Co więcej, jej współpracownikom zagwarantowane zostały podobno stanowiska w Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych na Lubelszczyźnie.

Już podczas wczorajszego głosowania w Sejmie, Pawłowska głosowała w opozycji do ugrupowania Jarosława Gowina. Posłanka poparła pomysł przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią o 60 dni.

Polityczka przyznała również, że rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazeta.pl, wtv.pl

Powiązane