wtv.pl > Polityka > Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje do Adama Niedzielskiego w sprawie telefonu dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:12

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje do Adama Niedzielskiego w sprawie telefonu dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje do Adama Niedzielskiego w sprawie telefonu dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym
Pawel Wodzynski/East News

"Dlaczego kolejny raz, rząd nie wspiera organizacji, która od blisko 13 lat prowadzi doskonale znany dzieciom 116111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży?" Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę kieruje do Ministerstwa Zdrowia petycję. Chcą, by resort rozstrzygnął konkurs, który sam wcześniej unieważnił. Fundacja zwraca uwagę, że na decyzjach resortu Adama Niedzielskiego cierpią młodzi pacjenci.

Pilny apel Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Chodzi o kwestie prowadzenia telefonu wsparcia oraz dzialalności online dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym.

Młodzież i dzieci w kryzysie psychicznym zostawieni bez wsparcia

Po 5 miesiącach trwania konkursu na prowadzenie specjalnego telefonu Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o jego zakończeniu. Nie wyłoniono organizacji, która ma prowadzić specjalny telefon dla dzieci i młodzieży.

- Jesteśmy oburzeni tą niespodziewaną decyzją, tym bardziej, że nie podano przyczyny - przekazuje fundacja apelująca do MZ.

"Dlaczego kolejny raz, rząd nie wspiera organizacji, która od blisko 13 lat prowadzi doskonale znany dzieciom 116111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży? W tym czasie nasi psycholodzy przeprowadzili ponad 1,4 milion rozmów z dziećmi, podjęli ponad 3 tysiące interwencji ratujących ich zdrowie i życie."

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje o działania ze strony Adama Niedzielskiego. Dodatkowo pod adresem rządzących padło oskarżenie o uprzedzeniu.

Specjalnie unieważniono konkurs?

Pod koniec komunikatu o petycji skierowanej do szefa resortu zdrowia pojawiło się stwierdzenie sugerujące, iż konkurs nie został anulowany przypadkowo.

- Dlaczego nasza Fundacja ponownie okazała się tak niewygodna, że mimo przyznania nam niemal maksymalnej liczby punktów (22,5/24) - pyta Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Dodatkowo wskazuje, że decyzja o anulowaniu konkursu tak naprawdę uderza w dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, gdyż telefon oraz rozmowa online nie są możliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Ultimatum dla Adama Niedzielskiego

"Panie Ministrze, domagamy się cofnięcia tej szkodliwej dla dzieci decyzji i niezwłocznego wyłonienie zwycięskiego oferenta na prowadzenie pomocy telefonicznej i online dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym!"

Fundacja zadała również pytanie, czy w opinii Ministerstwa Zdrowia dzieci są mniej ważne. Wniosek ten sformułowany został w związku z tym, iż konkurs dotyczący prowadzenia interwencyjnego telefonu dla dorosłych został rozstrzygnięty bez zastrzeżeń.

- Dobro tych dzieci jest najważniejsze! - dodała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Podpisz petycję i zawalcz o zdrowie dzieci!

https://fdds.pl/petycja-do-ministra-zdrowia.html

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, fdds.pl Zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News

Tagi:
Powiązane