wtv.pl > TV > Monika Olejnik wybuchła podczas rozmowy z Michałem Wójcikiem. Wszystko poszło na żywo
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Monika Olejnik wybuchła podczas rozmowy z Michałem Wójcikiem. Wszystko poszło na żywo

Monika Olejnik
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Monika Olejnik nie wytrzymywała. Jej gość, wiceminister KPRM Michał Wójcik, w obcesowy sposób wypowiedział się o sędziach TSUE. Dziennikarka postanowiła skrytykować jego słowa na wizji.

To nie pierwszy raz, gdy Olejnik ściera się na swoim programie z Michałem Wójcikiem. Już wcześniej komentowała na bieżąco jego kontrowersyjne wypowiedzi dot. m.in. osób LGBT+.

Monika Olejnik nie wytrzymała. Zareagowała na obcesowe komentarze Michała Wójcika

14 lipca Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok dot. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zdaniem międzynarodowego składu sędziowskiego, izba ta powinna zostać natychmiast zawieszona.

Składowi przewodniczyła sędzia Rosario Silva de Lapuerta, znana hiszpańska prawniczka i prokuratorka. Przewodniczyła również sprawom dot. kopalni Turów.

Gościem Moniki Olejnik był sekretarz stanu KPRM, Michał Wójcik.

- To postanowienie, które zostało wydane na kilkadziesiąt minut przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, jest jak taki prawny atak na Polskę. To jest coś nieprawdopodobnego - komentował na antenie.

- Jakaś pani w TSUE, która już jest nam znana, bo wydała postanowienie w sprawie Turowa - dodał.

To właśnie wtedy Olejnik postanowiła zareagować, pytając, kim jest "jakaś pani sędzia". Wtedy wybuchła, pytając Wójcika, dlaczego stygmatuzuję sędzię, czy ma to związek z płcią i co właściwie znaczy zwrot "jakaś pani".

"Panią Jourovą chętnie bym zaprosił na kotleta schabowego"

Wójcik próbował wybrnąć z tej sytuacji, tłumacząc kwestię wyroku dot. kopalni Turów oraz to, że aktualny wyrok dot. Izby Dyscyplinarnej SN jest niewykonalny.

- Jakoś kobiety państwa nie lubią. Pani Jourova was nie lubi, pani Lapuerta… - komentowała Olejnik, dodając nazwisko wiceszefowej Komisji Europejskiej, która od lat zwraca uwagę na problemy związane z polskimi rządzącymi.

- Panią Jourovą to chętnie zaprosiłby na kotleta schabowego - odpowiedział niespodziewanie Wójcik.

To nie pierwszy raz, gdy Olejnik starła się na antenie z Wójcikiem. Kontrowersyjny polityk często pojawia się w jej programie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: se.pl, wtv.pl zdjęcie główne: TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne