wtv.pl

slaska.policja.gov.pl

Pieniądze przyczyną morderstwa w Borowcach? Prokuratura podejrzewa, że motyw zbrodni dotyczył podziału majątkowego

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Prokuratura podejrzewa, co mogło być przyczyną zbrodni z Borowiec, o którą podejrzewany jest Jacek Jaworek. Konflikt rodzinny spowodowany był kwestią podziału majątku po rodzicach mężczyzny.

Prokurator nie wyklucza jednak, że przyczyna morderstw mogła być inna.

Czym kierował się Jacek Jaworek?

Wciąż trwają poszukiwania 52-letniego Jacka Jaworka, który podejrzewany jest o zabójstwo swojego 44-letniego brata, jego równoletniej małżonki oraz 17-letniego syna małżeństwa, którego dokonać miał w nocy z 9 na 10 lipca w Borowcach.

Choć w poszukiwania zaangażowanych jest kilkuset funkcjonariuszy policji, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, psy tropiące i konie, nie udało się zlokalizować miejsca jego pobytu.

Pojawiają się jednak pierwsze poszlaki dotyczące możliwego motywu, jakim kierował się mężczyzna dokonując zbrodni. Prokuratura wskazuje na nieporozumienia rodzinne na tle finansowym.

- Informacje, które do nas docierały, wskazywały na konflikt rodzinny, na tle rozliczeń majątkowych. Póki co jest to wersja najbardziej prawdopodobna, ale oczywiście nie zamykamy się na inne, będziemy każdy sygnał i informację weryfikować - przekazał w rozmowie z WTV prokurator Krzysztof Budzik.

Spór o ojcowiznę

Znajomi rodziny twierdzą, że kwestie spadkowe nigdy nie zostały właściwie uregulowane, wskutek czego najprawdopodobniej nie doszło do właściwego prawnego podziału majątku.

Należy zwrócić uwagę również na fakt, że to właśnie do swojego brata mężczyzna miał oddać najwięcej, bo aż siedem strzałów. Do jego żony oraz syna strzelił tylko raz.

Za Jackiem Jaworkiem rozesłany został list gończy. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu mężczyzny. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o prawdopodobnym miejscu pobytu poszukiwanego, powinny kontaktować się pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wprost.pl Zdjęcie główne: slaska.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]