wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mocne słowa posłanki: Nie wystarczy odizolować człowieka i powiedzieć "albo przeżyje, albo nie"

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Beata Maciejewska w programie "Śniadanie w Polsat News i Interii" skrytykowała system zapobiegania zakażeniom koronawirusem, wprowadzony przez rząd. Zdaniem posłanki Lewicy, ma być on niewydolny. Przyznała, że sama jest w tej chwili chora na Cov

  • Zdaniem posłanki Lewicy Beaty Maciejewskiej, rząd nie radzi sobie z sytuacją pandemiczną w Polsce

  • Polityczka przyznała, że sama zmaga się obecnie z zakażeniem koronawirusem

  • Posłanka wyraziła obawy, że gdyby jej stan uległ pogorszeniu, mogłaby nie otrzymać odpowiedniej pomocy

Zdaniem Beaty Maciejewskiej, nieporozumienia dotyczące szczepień osób w wieku 40-59 lat są dowodem na to, że rząd nie radzi sobie z epidemią. 

Beata Maciejewska krytykuje rząd 

W programie "Śniadanie w Polsat News i Interii" gościło dziś sześciu polityków z sejmowych ugrupowań: Robert Winnicki z Kondefederacji, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, Jan Strzeżek z Porozumienia, Artur Soboń z Prawa i Sprawiedliwości, Beata Maciejewska z Lewicy oraz Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Tematem spotkania była oczywiście obecna sytuacja pandemiczna w Polsce - m.in. kontrowersje związane z przedwczesnym uruchomieniem rejestracji na szczepienie dla osób w wieku 40-59 lat. Zapisy zostały rozpoczęte, choć wakcynacji nie dokonało jeszcze wiele osób po 60 roku życia. Po zauważeniu nieprawidłowości, proces został wstrzymany. 

W sprawie głos zabrała reprezentantka Lewicy Beata Maciejewska. Zdaniem działaczki, sytuacja jest bezpośrednim dowodem na to, że rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją pandemiczną i nie panuje nad harmonogramem szczepień. 

- Mamy do czynienia z chaosem - orzekła posłanka - Ostatnie dni pokazywały, że chaos jest dominującą regułą. To, co się wydarzyło w nocy, to pokazało, że nikt nad tym nie panuje i że są zastoje jeśli chodzi o szczepienia - dodała. 

Posłanka zakażona koronawirusem 

Zdaniem Beaty Maciejewskiej, to co się stało jest bezpośrednim dowodem na to, że władza źle rozplanowuje proces szczepień w czasie. Jak stwierdziła - należy szczepić Polki i Polaków jak najszybciej, skoro pojawiają się wolne terminy. 

Jak dodała, szpitale są w bardzo złej kondycji - trafia do nich coraz więcej pacjentów. Szybsza wakcynacja zapobiegłaby z pewnością przepełnieniom tych placówek, z jakimi mamy dziś do czynienia. 

Posłanka przyznała, że sama przechodzi aktualnie zakażenie koronawirusem, choć z jej słów wynika, że czuje się dobrze. Maciejewska wyraziła jednak obawy, że w przypadku gdyby sytuacja znacznie się pogorszyła, mogłaby nie otrzymać odpowiedniej pomocy. 

- Po mojej sytuacji widzę, że leczę się sama. Nikt nade mną nie czuwa, nie mam opieki lekarskiej, wiem tylko, że muszą być w izolacji - skarżyła się posłanka Lewicy - Nikt doradza w jaki sposób mogę sobie pomóc, jakie brać leki, witaminy, czy co robić. Ludzie potrzebują to wiedzieć, bo to jest choroba. Nie wystarczy człowieka odizolować i powiedzieć "albo przeżyję albo nie”

Polska przechodzi właśnie trzecią falę koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 22 947 nowych przypadków zakażenia. Zmarły 204 osoby. 

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >