wtv.pl
Adam Niedzielski

materiały prasowe

Ministerstwo Zdrowia pokazało zdjęcia ze szczepienia Adama Niedzielskiego

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Dziś Adam Niedzielski, za pośrednictwem oficjalnego konta Ministerstwa Zdrowia zrelacjonował proces przyjmowania pierwszej dawki szczepienia. Polityk nie tylko dał przykład pozostałym pacjentom, ale też zaskoczył podejściem do zabiegu tak, jak każdy inny

W ostatnich dniach odporność na wirusa zaczęła nabywać para prezydencka, a obecnie także Adam Niedzielski. Do Andrzeja Dudy przyjechał specjalny ambulans, jednak minister zdrowia postanowił nie wykorzystywać sprawowanej funkcji do uproszczenia całego procesu. 

Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy, podobnie jak pozostali pacjenci, zarejestrował się i umówił na szczepienie w tradycyjnym trybie. Przed zabiegiem wypełnił odpowiedni kwestionariusz osobowy, a także odczekał na swoją kolej. 

Dziś Adam Niedzielski stanął w kolejce po szczepienie. Już przyjął pierwszą dawkę

Adam Niedzielski przyjął pierwszą dawkę preparatu na koronawirusa na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Medycy przyznali mu produkt firmy AstraZeneca, który budzi poważne wątpliwości moralne Episkopatu Polski. Całe przedsięwzięcie wraz z Ministerstwem Zdrowia relacjonował za pośrednictwem Twittera. - Już po wszystkim. Serdecznie podziękowania dla personelu punktu szczepień - komentował już po zabiegu. 

W relacji dla mediów wskazał, jak się czuje. - Mam ogromne poczucie ulgi. To nasza wspólna walka z koronawirusem - poinformował. Wszystko wskazuje na to, że Niedzielski nie doświadczył niepożądanych odczynów poszczepiennych. 

Wielu "normalna" postawa Niedzielskiego może zaskakiwać. Osoby uprzywilejowane niejednokrotnie wepchnęły się w kolejkę. Jeszcze 6 kwietnia nagłaśnialiśmy kontrolę poselską Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby. Członkowie Koalicji Obywatelskiej wykazali, że rząd dopuścił do zaszczepienia urzędników Agencji Rezerw Strategicznych poza kolejką

Minister zdrowia postanowił zaapelować do osób nieprzekonanych co do skuteczności szczepień. Polityk Zjednoczonej Prawicy prosił o okazanie solidarności społecznej. - Apeluję do wszystkich, którzy mają wątpliwości co do szczepienia, by podejmując decyzję, myśleli nie tylko o sobie, ale też o swoich bliskich. Wszyscy chcemy wrócić do normalnego funkcjonowania - mogliśmy usłyszeć. 

Od 27 grudnia do 29 kwietnia w Polsce udało się wykonać aż 11 081 869 szczepień. Pierwszą dawkę preparatów firm Moderna, Pfizer i AstraZeneca przyjęło już 8 316 698 pacjentów i pacjentek. Obie dawki lub szczepionkę Johnsons&Johnsons przyjęło już 2 852 329 obywateli kraju. Rząd do końca II kwartału 2021 roku chce zaszczepić pierwszą dawką przynajmniej 2 milionów osób. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >