wtv.pl
Ministerstwo Zdrowia zwraca się do seniorów w związku ze szczepieniami

Jakub Kaminski/East News

Ministerstwo Zdrowia apeluje do seniorów ws. szczepień

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Kwestię szczepienia przeciwko COVID-19 osób ze starszych roczników postanowił w piątek poruszyć Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Resort skierował do seniorów pilny apel o to, by kontaktowali się z infolinią, gdyż

  • Wojciech Andrusiewicz zaapelował do seniorów czekających na swoje szczepienie

  • Okazuje się, że mogą oni zostać przepisani na wcześniejszy termin, nawet jeszcze w kwietniu

  • Wystarczy zadzwonić pod rządowy numer 989

Dzisiejszy apel dotyczący szczepień Ministerstwo Zdrowia postanowiło zaadresować do konkretnej grupy społecznej. Część Polek i Polaków może otrzymać szybszy termin przyjęcia pierwszej dawki szczepionki.

Przekaz na temat zmiany przypisanej wcześniej daty szczepienia Ministerstwo Zdrowia skierowało do seniorów. Osoby, które jeszcze czekają na swoją kolej, w bardzo szybki sposób przesunąć się w kolejce. Nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Zdrowia apeluje do seniorów

W piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz postanowił skierować swoje słowa do wszystkich osób należących do grupy, która miała otrzymać szczepienia w pierwszej kolejności. Seniorzy czekający nadal na przyjęcie pierwszej dawki dowiedzieli się, że wystarczy jeden telefon, aby przyspieszyć ten moment.

Okazuje się bowiem, iż zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia jeszcze w kwietniu są wolne terminy i to właśnie seniorzy powinni zgłaszać się z chęcią przepisania daty na wcześniejszą. - Chcemy, żeby seniorzy jak najszybciej się zaszczepili, więc gorący apel: dzwońcie państwo na infolinię - zaapelował Wojciech Andrusiewicz.

Konsultanci odbierający telefon mają przepisywać takie osoby na terminy wcześniejsze, tak by osoby reprezentujące starsze roczniki jak najszybciej przyjęły pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Wystarczy wybrać na telefonie specjalnie stworzony przez Ministerstwo Zdrowia numer 989 i postępować zgodnie z poleceniami.

Jak wygląda sytuacja związana ze szczepienim Polaków?

Nie wszyscy mogą liczyć na to, że ich termin zostanie przyspieszony. Sam Narodowy Program Szczepień nadzorowany przez Michała Dworczyka zaliczył sporą wpadkę w momencie, gdy 1 kwietnia udostępniono możliwość rejestracji na szczepienie osobom czterdziestoletnim. Później terminy te przesuwano na późniejsze daty, niemniej miał to być powód do niezadowolenia prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś resort podał, iż wykonano już ponad 9,8 mln szczepień. W liczbie tej zawiera się aż ponad 7 mln osób zaszczepionych pierwszą dawką.

Chociaż niektórzy seniorzy nadal czekają na swoją kolej szczepienia, to rządzący codziennie otwierają możliwość rejestracji dla kolejnych roczników. Już niedługo, bo od 26 kwietnia codziennie możliwość taką otrzymywać będą już trzy roczniki, a nie jak obecnie - jeden.

Zadzwoń na infolinię 989

Apel Ministerstwa Zdrowia skierowany jest do seniorów i to właśnie oni w pierwszej kolejności powinni zbadać, czy istnieje możliwość szczepienia w szybszym terminie. Zgodnie z deklaracją rzecznika resortu prowadzonego przez Adama Niedzielskiego punkty szczepień mają jeszcze miejsca w kwietniu, a więc w najbliższych dniach.

Wszyscy mogą jednak sprawdzić, czy w ich okolicy nie ma miejsc, gdzie powstały luki w terminarzu zajętości poszczególnych godzin. Warto tutaj przypomnieć słowa rzecznika rządu Piotra Müllera, który wczoraj w programie „Tłit” podkreślił, że im więcej będzie zaszczepionych osób, tym większe prawdopodobieństwo, że obostrzenia zostaną zdjęte.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazet.pl / Twitter.com @MZ_GOV_PL / Gazeta Wyborcza / Wirtualna Polska / gov.pl

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >