wtv.pl
Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w Radiu ZET o warunkach organizacji wesel.

Piotr Molecki/East News

Minister Niedzielski powiedział, co dalej z weselami. Podał miesiąc i limit osób, można już się szykować

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Minister zdrowia Adam Niedzieski wystąpił we wtorek na antenie Radia ZET, gdzie komentował aktualną sytuację epidemiczną w Polsce. Niedzielski wypowiedział się również na temat znoszenia obostrzeń oraz zasad organizacji wesel.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wystąpił we wtorek rano na antenie Radia ZET, komentując aktualną sytuację epidemiczną w Polsce i odpowiadając na pytania słuchaczy dotyczące znoszenia obostrzeń.

W rozmowie z Beatą Lubecką minister dał do zrozumienia, że resort skłania się do uzależniania luzowania restrykcji od sytuacji epidemicznej w poszczególnych rejonach kraju. - Wydaje się, że pójście w kierunku regionalizmu jest naturalną ścieżką - przywołuje Niedzielskiego Radio ZET.

Niedzielski zapowiedział także, że konkretne decyzje w kwestii znoszenia obostrzeń ogłoszone zostaną w środę. Zaznaczył zarazem, że priorytetem z punktu widzenia zdrowia publicznego jest przywracanie nauczania stacjonarnego.

Także wznawianie nauki w szkołach będzie jednak prawdopodobnie następować tylko w regionach, w których pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Początkowo edukacją stacjonarną objęte mają zostać klasy I-III szkół podstawowych.

Jednak także kolejne roczniki powinny powrócić do szkół jeszcze przed końcem roku szkolnego. Niedzielski dał do zrozumienia, że zgodnie z planem konsultowanym z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem edukacja stacjonarna na wszystkich szczeblach wznowiona zostanie przed wakacjami

Niedzielski wypowiedział się również na temat kolejności znoszenia obostrzeń dla poszczególnych branż. - W pierwszej kolejności będą przywracane usługi: fryzjerzy, branża beauty, drobne usługi. Potem handel wielkopowierzchniowy, sklepy budowlane i gdzieś w perspektywie pojawiają się hotele. Na końcu restauracje, fitnessy - przywołuje słowa 

O innej kolejności znoszenia obostrzeń mówił niedawno wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin, zapowiadając, że już w maju można się spodziewać wznowienia działalności hoteli i lokali gastronomicznych.

Minister Niedzielski na temat wesel

Minister Adam Niedzielski pytany był także o kwestię organizacji wesel. - Myślę, że wesela będą wracały też tak stopniowo. Chodzi mi tutaj o kwestię limitu osób, które będą mogły uczestniczyć w takich przyjęciach - mówił szef resortu zdrowia na antenie Radia ZET.

- Pewnie gdzieś w okolicach 25 osób, od takiego limitu zaczniemy. I myślę, że te wesela właśnie w takim limitowanym, ograniczonym zakresie być może nawet jeszcze w maju będą przywrócone - zapowiedział Adam Niedzielski w rozmowie z Beatą Lubecką.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio ZET / wiadomosci.radiozet.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >