wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Miłość Nie Wyklucza i Stonewall zebrały ok. 600 tysięcy złotych na akcję billboardową

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Kochajcie mnie mamo i tato". Miłość Nie Wyklucza i grupa Stonewall od dwóch dni prowadzą internetową zbiórkę pieniędzy. W tym czasie prawie 17 tysięcy osób przekazało datki na rzecz akcji wywieszania bilboardów w cał

  • Chwilę po wydaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Polskę zalały plakaty fundamentalistów religijnych. Wszyscy znamy słynne już hasła "Mam 11 tygodni" i "Kochajcie się mamo i tato"

  • Miłość Nie Wyklucza wraz z grupą Stonewall zainicjowały akcję billboardową dla społeczności LGBT. Hasło "Kochajcie mnie mamo i tato" już nie długo pojawi się zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach

  • "Teraz nikt nie ma prawa tego pamiętać, ale jej pierwszym progiem było 5 tysięcy złotych. Pierwotnym celem było powieszenie kilku symbolicznych billboardów w Warszawie i Poznaniu" - przypomniał w rozmowie z naszą redakcją Mateusz Sulwiński ze Stonewall

Autorką pomysłu i obrazka na plakaty jest Karolina „Szarosen” Plewińska. Celem akcji "Kochajcie mnie mamo i tato" jest nie tylko odpowiedzenie na działania konserwatystów. Aktywiści chcą dać młodzieży LGBT wsparcie oraz poczucie wspólnoty. - Zbiórka ruszyła przedwczoraj. Teraz nikt nie ma prawa tego pamiętać, ale jej pierwszym progiem było 5 tysięcy złotych. Pierwotnym celem było powieszenie kilku symbolicznych billboardów w Warszawie i Poznaniu. Chcieliśmy promować informacje o pomocy psychologicznej i prawnej dla osób LGBT - poinformował Mateusz Sulwiński. 

"Kochajcie mnie mamo i tato". Miłość Nie Wyklucza i grupa Stonewall chcą dać wsparcie młodzieży LGBT

- Zbiórka bardzo szybko eksplodowała. W tej chwili zebraliśmy prawie 600 tysięcy złotych. Dla nas to sygnał, że darczyńcy chcą, jak największej liczby bilboardów w całym kraju, co my oczywiście zrealizujemy - dodawał przedstawiciel grupy Stonewall. - Na stronie internetowej Kochajciemnie.pl są informacje, gdzie szukać pomocy. Zależy nam na tym, żeby promować dane statystyczne raportu KPH i Lambdy Warszawa o tym, jak mały procent rodziców akceptuje swoje nieheteronormatywne dziecko - dodawał.

W latach 2015-2016 zbadano sytuację społeczną osób LGBT. Wskazano, że aż 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców. 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki. Co więcej, aż 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Ponad PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH w dwa dni! Jesteście niesamowite i niesamowici! Mamy dzisiaj dwa ważne komunikaty: ????️‍????...

Opublikowany przez Grupa Stonewall Czwartek, 25 marca 2021

Mateusz Sulwiński poinformował nas, że zbiórka pieniędzy na billboardy będzie trwała do północy. Nie jest to jednak koniec internetowej kwesty. - Po północy będziemy dalej zbierać, ale już na konkretną działalność pomocową, czyli wsparcie psychologiczne i prawne osób LGBTQ+ - usłyszeliśmy. Plakaty zawisną nie tylko wielkich miastach, ale też w małych aglomeracjach.

Przedsięwzięcie jest niezwykle dynamiczne. Do północy kwota może znacznie przekroczyć próg 600 tysięcy złotych. - Z naszych doświadczeń, ale też doświadczeń innych organizacji, widzimy, że takie zbiórki idą najlepiej, gdy osoby są po prostu wkurzone. To zależy, co się będzie działo, ale my i tak jesteśmy wniebowzięci, że tych pieniędzy jest aż tyle - wyjaśnił Sulwiński. Jeszcze nie znamy terminu postawienia pierwszego billboardu. - Myślę, że to będzie dosyć szybko. Przede wszystkim musimy dowiedzieć się, ile konkretnie mamy pieniędzy, by zaplanować działania - poinformował. 

Na stronie Kochajciemnie.pl można samodzielnie wydrukować plakat i powiesić go w swojej okolicy. "Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: kochajcie się, mamo i tato. Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko" - czytamy na stronie zbiórki. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Michał Dworczyk: Przygotowujemy zmiany w Narodowym Programie Szczepień

  • Powiesili flagę LGBT na Giewoncie. Nie będzie śledztwa

  • WP nieoficjalnie: Władze PiS odbyły pilne spotkanie

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Danuta Holecka

Wywiady

Mowa ciała Danuty Holeckiej zdradza wiele niewygodnych faktów. Eksperta wyjaśnia

Czytaj więcej >
Jaś Kapela wprost mówi o hipokryzji Kościoła

Wywiady

Jaś Kapela o hipokryzji polskiego Kościoła. Czy Chrystus mógł być wegetarianinem?

Czytaj więcej >
wtv.pl

Wywiady

Iwona Hartwich o Agacie Dudzie: To nie jest moja pani prezydentowa

Czytaj więcej >
Kot Kaczyńskiego

Wywiady

Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Czytaj więcej >
wtv.pl

Wywiady

Policja nie zareagowała, bo były mąż "nie połamał Katarzynie nóg". Jej piekło trwa od 5 lat

Czytaj więcej >
W Płocku odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Tęczowej Matki Boskiej

Wywiady

Kto kogo tak naprawdę obraża? W Płocku odbyła się kolejna rozprawa w związku z Tęczową Matką Boską

Czytaj więcej >