wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Dworczyk: Przygotowujemy zmiany w Narodowym Programie Szczepień

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Michał Dworczyk już w piątek ma ogłosić zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Wiele wskazuje na to, że swoje terminy poznają osoby chorujące na cukrzycę. Za pośrednictwem mediów społecznościowych padła deklaracja.

  • W najbliższych miesiącach będziemy mieli do czynienia ze zwiększonymi dostawami ze strony producentów szczepionek na koronawirusa. Zwiększa się też liczba osób chętnych do zabiegu

  • Obecnie trwają szczepienia osób 60+ oraz służb mundurowych. W piątek, podczas konferencji prasowej, Michał Dworczyk ma ogłosić zmiany w Narodowym Programie Szczepień

  • Plan ma najpewniej uwzględnić osoby chore na cukrzycę. Już niedługo możemy wejść w drugi etap szczepień

- Przygotowujemy zmiany w Narodowym Programie Szczepień, będziemy rozstrzygali, czy trzymać się dotychczasowej zaproponowanej kolejności szczepień, czy w związku z zapowiedziami zwiększenia dostaw szczepionek będziemy szukać innych rozwiązań - komentował dziś rano Michał Dworczyk. Poinformował także, iż "część nowych rozwiązań" najpewniej ma zostać zaprezentowana już w ten piątek.

Na wątpliwości i pytania ze strony internautów na bieżąco odpowiadają administratorzy kontra "Szczepimy Się". Za pośrednictwem Twittera podano najnowsze relacje o procesie realizacji harmonogramu szczepień. 

Michał Dworczyk zapowie ważne zmiany

Punkty Szczepień już szczepią osoby 60+. Należy podkreślić, że nie ma to żadnego związku ze szczepieniami osób mundurowych. Skala rezygnacji, jaka miała miejsce po doniesieniach o preparacie firmy AstraZeneca, pozwoliła na przyspieszenie procesu o kilka dni

Trwają też szczepienia dla ostatnich osób zakwalifikowanych do pierwszej grupy. Mowa bowiem o służbach mundurowych, czyli Policji, Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy też Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze otrzymują szczepionkę AstraZeneki. 

Część internautów wciąż czeka na terminy przeznaczone dla osób chorujących na cukrzycę. W mediach społecznościowych ukazał się wpis, który wywołał reakcję administracji rządowej. "Połowa tygodnia mija a obiecanej informacji na temat szczepień osób z cukrzycą jak nie było, tak nie ma. To po co tak rzucać słowa na wiatr i robić ludziom nadzieję" - czytamy. "Komunikowaliśmy, że przekażemy te informacje w tym tygodniu. Konferencja ministra Dworczyka jest planowana na piątek" - zadeklarowali administratorzy konta "Szczepimy Się". 

Jak czytamy na stronie rządu, w drugim etapie szczepień w kolejkach będą mogły ustawić się osoby zapewniające Polsce możliwość funkcjonowania. Mowa bowiem między innymi o pracownikach odpowiadających za dostawy prądu, wody, usług teleinformatycznych, poczty, transport publiczny, czy też pracownikach wymiaru sprawiedliwości. W etapie trzecim udział wezmą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń rządu.

Jako ostatni dopuszczeni do zabiegów zostaną pozostałe osoby powyżej 18. roku życia

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter/Szczepimy Się]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >