wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Dworczyk nagle tłumaczy, skąd problem z rejestracją na szczepienia. Czy przedstawiona wersja jest wiarygodna?

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Michał Dworczyk skomentował problemy z rejestracją na szczepienia. Zapisy dla osób z grupy 70 plus ruszyły w piątkowy poranek, a w llicznych placówkach natychmiast zabrakło miejsc. Informowano też o problemach z infolinią. "Żaden syste

  • 22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób między 70. a 80. rokiem życia

  • Zainteresowanie rejestracją było na tyle duże, że tuż po godzinie 7 w przychodniach brakowało już terminów

  • „Na minutę w szczycie było ponad 300 tysięcy połączeń telefonicznych, które rejestrowała infolinia”, przekazał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

Przypomnijmy, że od 15 stycznia na konkretne terminy w punktach szczepień umawiają się już seniorzy powyżej 80. roku życia. Szczepienia mają ruszyć w poniedziałek, 25 stycznia.

W piątek, 22 stycznia, ruszyła rejestracja dla osób z grupy 70 plus. O porannych problemach z rejestracją na szczepienia przeciw COVID-19 pisaliśmy TUTAJ.

Choć seniorzy otrzymali możliwość zapisania się za pośrednictwem infolinii, już od późnych godzin nocnych przed punktami szczepień zaobserwować można było ciągnące się kolejki osób, które chciały mieć szansę na przyjęcie szczepionki.

W licznych przychodniach brakuje już terminów. Seniorzy uskarżali się ponadto na niemożność zarejestrowania się poprzez inne oferowane przez rząd sposoby.

Michał Dworczyk: „Prosimy o odrobinę cierpliwości”

O problemach w systemie rejestracji mówił w emitowanym na antenie TVN24 programie „Jeden na jeden” szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, który odpowiada za sprawny przebieg Narodowego Programu Szczepień.

Minister zaznaczył, że w systemie znalazła się luka, przez którą część osób otrzymała możliwość rejestracji już od północy. Dworczyk wskazał, że wprowadzenie do systemu 2,7 miliona numerów PESEL to czasochłonny proces. Osoby, których numery zostały wpisane jako pierwsze, mogłyby zarejestrować się wcześniej, gdyby tylko wiedzieli o wspomnianej luce.

Według szefa KPRM do godziny 7:30 za pośrednictwem kanału internetowego oraz infolinii na szczepienie zarejestrowało się 66 tysięcy osób. – Zainteresowanie jest bardzo duże. Na oba te kanały jest bardzo duży napór osób chcących się zarejestrować. Na minutę w szczycie było ponad 300 tysięcy połączeń telefonicznych, które rejestrowała infolinia – zaznaczył.

Ileś osób rzeczywiście nie może się dodzwonić, dlatego, że właśnie w tym piku było na 300 osób dzwoniących na minutę. Żaden system nie wytrzyma tego naporu – dodał przedstawiciel rządu.

W związku z powyższym Dworczyk poprosił o „odrobinę cierpliwości”.

Nawet jeśli senior zadzwoni i nie będzie już terminów, to jak tylko pojawią się miejsca, zostanie do niego wykonany telefon i zostanie zaproponowany konkretny termin szczepienia – zapewnił.

źródło: TVN24

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >