Ruszył kolejny etap rejestracji na przyjęcie szczepionki na COVID.. CHAIDEER MAHYUDDIN/AFP/East NewsŹródło: CHAIDEER MAHYUDDIN/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Stycznia 2021

Szczepionka na COVID. Ujawniamy prawdę nt. problemów z kolejnym etapem rejestracji

Ruszył kolejny etap rejestracji na przyjęcie szczepionki na COVID. Od piątku, 22 stycznia, szansę na wzięcie udziału w Narodowym Programie Szczepień otrzymały osoby między 70. a 80. rokiem życia. Mimo wczesnych godzin porannych w wielu miejscach nie ma już jednak wolnych terminów.

Nie milkną echa wokół zamieszania wywołanego zmianami w kolejce do szczepień. O zapowiedzi Michała Dworczyka, wywołanej rzekomo interwencją samego Jarosława Kaczyńskiego, pisaliśmy TUTAJ.

Pytania wywołuje nie tylko przyjęta przez rządzących, zmieniana raz po raz kolejność, ale również wydajność samego programu szczepień.

Przypomnijmy, że od ubiegłego piątku, 15 stycznia, na konkretne terminy w punktach szczepień umawiają się seniorzy z grupy 80 plus. Według zapewnień mają być szczepieni od 25 stycznia.

22 stycznia ruszyły zapisy dla osób między 70. a 80. rokiem życia. W efekcie, jak wskazuje Wirtualna Polska, już od późnych godzin nocnych przed punktami szczepień zaobserwować można było ciągnące się kolejki seniorów, którzy chcieli mieć szansę na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19.

Ksiądz pokazał wiernym zdjęcie dziennikarza Ksiądz pokazał wiernym zdjęcie dziennikarza "Gazety Wyborczej". "Nie wiem, czy ten człowiek ma żonę"Czytaj dalej

Szczepionka na COVID. Miejsc zabrakło jeszcze przed otwarciem przychodni

Powołując się na relacje osób ze wspomnianej grupy, jakie zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych, portal wskazuje, że uruchomiony dziś proces rejestracji na przyjęcie dawki dla osób z grupy 70+ po raz kolejny zobrazował niewydolność systemu.

Choć infolinia miała zostać otwarta o 6 rano, w licznych miejscach dodzwonienie się do placówki okazuje się niemożliwe. W części z nich brakuje już terminów.

W pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70 plus. Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę, poinformowano na Twitterze.

Byłem naprawdę cierpliwy. Na 84 próby telefonicznej rejestracji rodziców do szczepienia, dodzwoniłem się trzy razy. W tym: dwa razy rozłączyło mnie po podaniu wszystkich komunikatów a raz było tak słabe łącze że nie było szans się dogadać. Współczuję seniorzy, pisze jeden z użytkowników platformy.

Część osób informowała, że po próbie dodzwonienia się na infolinię już po godzinie 6:00 w słuchawce pojawiał się komunikat, który informował, że rejestracja rusza od godziny 6 rano.

Mimo problemów profil Narodowego Programu Szczepień zapewniał, że linia działa bez zarzutu.

źródło WP / Twitter

Artykuły polecane przez redakcję WTV: