wtv.pl
Donald Trump skomentował pomysł startu Meghan Markle w wyborach prezydenckich w USA.

Kolaż: SplashNews.com/East News / Rex Features/East News [zdjęcia wykadrowane]

Brytyjskie media: Meghan Markle wystartuje w wyborach na prezydenta USA? Donald Trump: mam nadzieję

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Chociaż oficjalne Meghan Markle nie ma żadnych ambicji politycznych, to jednak według brytyjskich mediów to właśnie chęć startu w wyborach prezydenckich sprawiła, że wychodząc za księcia Harry'ego nie zrzekła się ona amerykańskiego obywatelstwa. Na

Jak podawał w ubiegłym roku amerykański miesięcznik Vanity Fair, chociaż przedstawiciele księżnej Sussexu i żony księcia Harry'ego Meghan Markle zaprzeczają doniesieniom o jej politycznych ambicjach, to jednak słowa jej bliskiego przyjaciela podają te deklaracje w wątpliwość.

- Jednym z powodów, dlaczego tak bardzo nie chciała zrzec się obywatelstwa amerykańskiego [wychodząc za księcia Harry'ego; przyp. red.] było to, że chciała mieć możliwość włączenia się w politykę - mówił przywoływany przez Vanity Fair przyjaciel brytyjskiej rodziny królewskiej. 

- Myślę, że gdyby Meghan i Harry kiedyś zrzekli się swoich tytułów, na poważnie rozważyłaby startowanie w wyborach prezydenckich undefined - stwierdził anonimowy informator Vanity Fair. 

- Chociaż nie da się ukryć, że jest zainteresowana i zaangażowana w politykę jako temat, to jednak nie żywi ambicji, żeby sama rozpoczynać karierę polityczną - mówiła jednak inna przywoływana przez Vanity Fair osoba związana z brytyjską rodziną królewską. 

Jak tłumaczył miesięcznik Vanity Fair, od członków brytyjskiej rodziny królewskiej oczekuje się zwykle politycznej neutralności i książę Harry dotychczas stosował się do tej reguły, nie angażując się w politykę, jednak w ostatnim wywiadzie dla tygodnika Time oboje wypowiedzieli się na temat listopadowych wyborów prezydenckich w USA, nie wskazując co prawda preferowanego przez siebie kandydata, lecz pośrednio dając do zrozumienia, za kim się opowiadają. 

- Co cztery lata słyszymy to samo: "To najważniejsze wybory w naszym życiu". Ale te faktycznie są najważniejsze - powiedziała wtedy przywoływana przez Vanity Fair Meghan Markle. - Wraz z nadejściem listopada konieczne jest odrzucenie mowy nienawiści, dezinformacji oraz negatywnych treści online [online negativity] - stwierdził z kolei książę Harry. 

Donald Trump skomentował doniesienia na temat Meghan Markle

Temat ewentualnego startu Meghan Markle w wyborach prezydenckich w USA podjęły ponownie brytyjskie media po tym, jak w wywiadzie dla telewizji Fox News odniósł się to tej kwestii były prezydent Donald Trump.

Trump zapytany został, co sądzi o spotkaniu Meghan Markle z przedstawicielami partii demokratycznej i jej ewentualnym starcie w wyborach. - Mam nadzieję, że tak się stanie, bo jeśli tak się stanie, będę miał jeszcze większą motywację, żeby wystartować - powiedział przywoływany przez Daily Mail były prezydent USA.

- Nie jestem jej fanem - dodał Trump. - Spotkałem się z królową i uważam, że królowa jest wspaniałą osobą i nie jestem fanem Meghan - tłumaczył w Fox News przywoływany przez Daily Mail Donald Trump.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Następna afera związana z Danielem Obajtkiem. Wyszły na jaw kolejne fakty

  • "The New York Times" ujawniło przyczynę śmierci Aleksandra Doby. Rzuca na sprawę nowe światło

  • WHO pilnie alarmuje Polaków. Mapa pokazuje prawdę, która u nas się dzieje

Źródło: dailymail.co.uk, vanityfair.com

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Od 7 września turyści znów mogą odwiedzić Kanadę.

Świat

Od dzisiaj możemy wjechać do Kanady. Co się zmieniło i o czym musimy pamiętać?

Czytaj więcej >
Fighting record-low poll numbers, a weakening economy and a judiciary he says is stacked against him, President Jair Bolsonaro has called huge rallies for Brazilian independence day Tuesday, seeking to fire up his far-right base.

Świat

Brazylia: protesty zwolenników prezydenta Bolsonaro. “Sytuacja z Kapitolu się powtarza”

Czytaj więcej >

Świat

Nie żyje Jean-Paul Belmondo. Aktor miał 88 lat

Czytaj więcej >

Świat

Zwłoki wyrastają jak grzyby po deszczu. Tragiczne doniesienia z Petersburga

Czytaj więcej >
Poważny pożar w polskim kościele w Kijowie

Świat

Pożar polskiego kościoła w Kijowie. Ogień uszkodził organy

Czytaj więcej >

Świat

Kanclerz Angela Merkel odwiedzi Warszawę. Spotka się z Dudą

Czytaj więcej >