wtv.pl
Jeden szczegół przykuł uwagę mediów podczas pogrzebu księcia Filipa.

YouTube / BBC

Media rozszyfrowały malutkie pudełeczko, umieszczone na powozie przed pogrzebem księcia Filipa

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W kondukcie pogrzebowym zmarłego 9 kwietnia księcia Filipa jechał jego ulubiony powóz, na którego siedzeniu dziennikarze dostrzegli tajemnicze pudełeczko z czerwoną pokrywką. Wiemy, do czego służyło niegdyś księciu Filipowi.

Mąż królowej Elżbiety książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Książę od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem, ostatnio był hospitalizowany i przeszedł operację serca

- Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość powiadamia o śmierci swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odeszła w spokoju dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się w żałobie ze wszystkimi ludźmi na świecie - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Wywodzący się z duńskiej rodziny Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg książę Filip poznał Elżbietę w roku 1939. Aby się z nią związać, przyjął obrządek anglikański. Pobrali się w roku 1947.

Filip stał się tym samym księciem Edynburga, hrabią Marioneth i baronem Greenwich. Ze związku księcia Filipa i królowej Elżbiety przyszło na świat czworo dzieci: Karol, Anna, Andrzej i Edward. W roku 2017 książę Filip przeszedł na emeryturę, porzucając pełnione dotychczas obowiązki. 

Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa odbył się 17 kwietnia w Windsorze. Uroczystość została zakłócona wystąpieniem aktywistki klimatycznej, która pojawiła się na pogrzebie topless, apelując o podjęcie działań na rzecz ochrony Ziemi.

- Nie zabijajcie planety - krzyczała roznegliżowana aktywistka, która wkrótce potem została aresztowana. Uwagę mediów przykuł jednak w trakcie pogrzebu księcia Filipa także pewien niepozorny szczegół.

Jak podaje o2.pl, na będącym częścią konduktu żałobnego ulubionym powozie księcia dostrzeżono mianowicie obok szala, kapelusza i rękawiczek tajemnicze, przezroczyste pudełeczko z czerwoną pokrywką

Według BBC w tajemniczych pudełeczku książę Filip trzymał kostki cukru, którymi po udanej przejażdżce karmił ukochane kucyki zaprzężone do jego powozu

Jak podaje o2.pl, samym powozem książę Filip miał zacząć jeździć, gdy wskutek zapalenia stawów nie był już w stanie grać w polo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Świat

Kanada: Justin Trudeau w ciężkiej sytuacji przed wyborami. Został skrytykowany i obrzucony żwirem

Czytaj więcej >
Od 7 września turyści znów mogą odwiedzić Kanadę.

Świat

Od dzisiaj możemy wjechać do Kanady. Co się zmieniło i o czym musimy pamiętać?

Czytaj więcej >
Fighting record-low poll numbers, a weakening economy and a judiciary he says is stacked against him, President Jair Bolsonaro has called huge rallies for Brazilian independence day Tuesday, seeking to fire up his far-right base.

Świat

Brazylia: protesty zwolenników prezydenta Bolsonaro. “Sytuacja z Kapitolu się powtarza”

Czytaj więcej >

Świat

Nie żyje Jean-Paul Belmondo. Aktor miał 88 lat

Czytaj więcej >

Świat

Zwłoki wyrastają jak grzyby po deszczu. Tragiczne doniesienia z Petersburga

Czytaj więcej >
Poważny pożar w polskim kościele w Kijowie

Świat

Pożar polskiego kościoła w Kijowie. Ogień uszkodził organy

Czytaj więcej >