wtv.pl
Jeden szczegół przykuł uwagę mediów podczas pogrzebu księcia Filipa.

YouTube / BBC

Media rozszyfrowały malutkie pudełeczko, umieszczone na powozie przed pogrzebem księcia Filipa

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W kondukcie pogrzebowym zmarłego 9 kwietnia księcia Filipa jechał jego ulubiony powóz, na którego siedzeniu dziennikarze dostrzegli tajemnicze pudełeczko z czerwoną pokrywką. Wiemy, do czego służyło niegdyś księciu Filipowi.

Mąż królowej Elżbiety książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Książę od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem, ostatnio był hospitalizowany i przeszedł operację serca

- Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość powiadamia o śmierci swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odeszła w spokoju dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się w żałobie ze wszystkimi ludźmi na świecie - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Wywodzący się z duńskiej rodziny Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg książę Filip poznał Elżbietę w roku 1939. Aby się z nią związać, przyjął obrządek anglikański. Pobrali się w roku 1947.

Filip stał się tym samym księciem Edynburga, hrabią Marioneth i baronem Greenwich. Ze związku księcia Filipa i królowej Elżbiety przyszło na świat czworo dzieci: Karol, Anna, Andrzej i Edward. W roku 2017 książę Filip przeszedł na emeryturę, porzucając pełnione dotychczas obowiązki. 

Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa odbył się 17 kwietnia w Windsorze. Uroczystość została zakłócona wystąpieniem aktywistki klimatycznej, która pojawiła się na pogrzebie topless, apelując o podjęcie działań na rzecz ochrony Ziemi.

- Nie zabijajcie planety - krzyczała roznegliżowana aktywistka, która wkrótce potem została aresztowana. Uwagę mediów przykuł jednak w trakcie pogrzebu księcia Filipa także pewien niepozorny szczegół.

Jak podaje o2.pl, na będącym częścią konduktu żałobnego ulubionym powozie księcia dostrzeżono mianowicie obok szala, kapelusza i rękawiczek tajemnicze, przezroczyste pudełeczko z czerwoną pokrywką

Według BBC w tajemniczych pudełeczku książę Filip trzymał kostki cukru, którymi po udanej przejażdżce karmił ukochane kucyki zaprzężone do jego powozu

Jak podaje o2.pl, samym powozem książę Filip miał zacząć jeździć, gdy wskutek zapalenia stawów nie był już w stanie grać w polo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

wtv.pl

Świat

Książę Harry przyleciał na pogrzeb dziadka bez Meghan

Czytaj więcej >
Kobieta żyła w namiocie przez sześć miesięcy.

Świat

Jadła mech i trawę. Zaginiona kobieta odnaleziona po sześciu miesiącach

Czytaj więcej >
Pastor upublicznił nagranie, jak wyprasza policję z kościoła

Świat

Interwencja policji w kościele. Polski pastor wpadł w szał

Czytaj więcej >
wtv.pl

Świat

Królowa Elżbieta zdradziła, co czuje po śmierci męża. Szczere słowa monarchini

Czytaj więcej >
wtv.pl

Świat

Agresywny duchowny wyrzucił policjantów z kościoła: "Won, gestapo! Nie wracajcie tu, wy nazistowscy psychopaci!"

Czytaj więcej >
wtv.pl

Świat

Podano datę pogrzebu księcia Filipa

Czytaj więcej >