wtv.pl > Polityka > Mateusz Morawiecki wystąpił w TVP. Zapowiedział, co wydarzy się na polsko-białoruskiej granicy
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:04

Mateusz Morawiecki wystąpił w TVP. Zapowiedział, co wydarzy się na polsko-białoruskiej granicy

mateusz morawiecki -- gość wiadomości
Screen z programu "Gość Wiadomości"

Mateusz Morawiecki był gościem Edyty Lewandowskiej na antenie TVP Info. Premier zapowiedział, że polski rząd nie dopuści do przyjęcia "nie wiadomo jakiej liczby nielegalnych imigrantów". Szef rządu zapowiedział dalsze wzmacnianie granicy.

Występujący w programie "Gość Wiadomości" premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zbudowanie "specjalnego ogrodzenia zabezpieczającego" na polsko-białoruskiej granicy.

Dzięki temu będziemy jeszcze bardziej pewni – zapowiedział szef rządu. Jednocześnie podziękował za pracę wojsku i funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Mateusz Morawiecki: Nikczemne

Zapytany o niedawne słowa Władysława Frasyniuka, premier nazwał je "nikczemnymi". Skrytykował również stację TVN24 za brak reakcji na padające na antenie opinie.

Za "równie haniebne" Morawiecki uznał słowa Włodzimierza Cimoszewicza, który stwierdził, że wobec kryzysu na polsko-białoruskiej granicy Polska naśladuje działania Putina na Krymie.

Próbę przedostania się posłów przez granicę premier uznał za "próbę autopromocji". Szef rządu przestrzegł przed nadchodzącą falą migrantów.

Opozycja jak Kaczyński?

Pytany o pożądaną reakcję opozycji, Mateusz Morawiecki wskazał, że jej członkowie powinni zareagować jak Jarosław Kaczyński w czasie kryzysu na Ukrainie, który działał "ramię w ramię z ówczesnym rządem", dając przykład "postawy propaństwowej".

Zdaniem premiera posłowie Platformy Obywatelskiej usiłują obecnie zdestabilizować sytuację w Polsce, utrudniając pracę rządu na granicy.

Kolejno rozmowa zeszła na kwestię Polskiego Ładu i planowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestycji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl

Powiązane