wtv.pl
Mateusz Morawiecki

Facebook/Mateusz Morawiecki - archiwum prywatne

Mateusz Morawiecki pokazał stare zdjęcie swego ojca

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki opublikował poruszający wpis w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Instagrama przedstawił zaskakującą, dawną fotografię swojego ojca - Kornela Morawieckiego. Dopiero teraz mogliśmy dowiedzieć się, że nieżyjący już Marszałek Senior w przeszłości zajmował się pszczołami. Niecodzienna publikacja premiera wynika z trwająca Dnia Pszczoły.

Mateusz Morawiecki postanowił przypomnieć o Dniu Pszczoły. "W Polsce mamy wielowiekowe tradycje pszczelarskie, a naszymi miodami - pitnymi i tymi klasycznymi, Europa zachwycała się już kilkaset lat temu" - czytamy we wpisie Prezesa Rady Ministrów.

Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwość wyraził radość z powodu przemysłu pszczelarskiego, który według niego zaczął kwitnąć. We wpisie podkreślał potrzebę podnoszenie świadomości w zakresie potrzeby ochrony pszczół i ich roli w naszym ekosystemie.

Mateusz Morawiecki opublikował prywatny wpis o tacie

"W rodzinie Morawieckich również mieliśmy pszczelarza - uwiecznionego na zdjęciu. Był nim… mój Tata" - wskazał premier. "Dbajmy o pszczoły! Od tych pasiastych, bzyczących owadów zależy nasza (słodka) przyszłość" - dodawał.

Wpis Mateusza Morawieckiego wywołał kilkaset reakcji, a także liczne komentarze ze strony internautów. Część z nich zwróciła uwagę na konieczność zakazania stosowania pestycydów w kraju, by nie krzywdzić pszczół. "Piękne zdjęcie" - deklaruje jeden z użytkowników społecznościowego medium.

Nasz nowy dom

Polsat zapowiada nowy program. Co z "Nasz nowy dom"?

CZYTAJ DALEJ

Kim był Kornel Morawiecki?

Kornel Morawiecki zajmował się polityką tak długo, jak pozwalało mu na to zdrowie. Parlamentarzysta zmarł w 2019 roku, w trakcie sprawowania kadencji posła Sejm VIII kadencji. Mandat otrzymał startując z list Kukiz'15 w okręgu wrocławskim. Otrzymał aż 26 tysięcy głosów.

W 2016 roku odszedł z klubu po naruszeniu zasad, do którego doszło, gdy poprosił Magdalenę Zwiercan o oddanie głosu za niego. Utworzył wówczas koło poselskie "Wolni i Solidarni". W głosowaniach wielokrotnie wspierał Mateusza Morawieckiego, głosując zgodnie z linią Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze w 1990 roku działacz społeczny ogłosił start w wyborach prezydenckich, jednak nie zebrał wymaganych 100 tysięcy podpisów poparcia. Był przeciwnikiem porozumienia zawartego podczas obrad Okrągłego Stołu.

W czasach Polski Rzeczpospolitej Ludowej był rozpracowywany przez Milicję Obywatelską oraz Służby Bezpieczeństwa. W 2007 roku ubiegał się o mandat senatora z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

W 2010 roku Morawiecki ponownie wystartował w wyborach prezydenckich, jednak zajął ostatnie miejsce.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >