wtv.pl
Mateusz Morawiecki opublikował najnowsze szczegóły dotyczące dostaw szczepionki firmy Pfizer.

Jakub Kaminski/East News

Mateusz Morawiecki podał najnowsze informacje o dostawach szczepionek do Polski

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki opublikował najnowsze szczegóły dotyczące dostaw szczepionki firmy Pfizer. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości przedstawił plany na najbliższe trzy miesiące. "To wspaniała wiadomość", napisał w mediach społecznościowych.

Korzystając z Facebooka, Mateusz Morawiecki pochwalił się szczegółami informacji, która w ciągu ostatniej godziny miała wpłynąć do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych, DODATKOWYCH - tzw. przyspieszonych dawek, do Unii Europejskiej, czytamy we wpisie szefa rządu.

Mateusz Morawiecki: Ponad 4 miliony dawek do końca czerwca

Według zapewnień premiera jeszcze w kwietniu do Polski ma trafić 418 000 dawek preparatu amerykańskiego koncernu. Dostawy mają systematycznie wzrastać do końca II kwartału 2021 roku.

Mateusz Morawiecki poinformował, że w maju spodziewany jest transport 1,2 mln szczepionek Pfizera. W czerwcu do kraju trafi z kolei kolejne 2,5 mln dawek, poinformował na Facebooku szef rządu PiS.

Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4 200 000 dawek, podsumował Morawiecki, dodając, że szczegółowy harmonogram tygodniowych dostaw zostanie opublikowany wkrótce.

To wspaniała wiadomość dla naszego Narodowego Programu Szczepień, który właśnie przyspieszył!, czytamy w opublikowanym wpisie.

Dworczyk: Ruszają Punkty Szczepień Powszechnych

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej rządowy pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, ze już 19 i 20 kwietnia uruchomionych zostanie 16 pierwszych, pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych.

Pierwszy z nich ma powstać w Legnicy, a symbolicznego otwarcia dokonają premier Mateusz Morawiecki i prezydent miasta.

Szef KPRM dodał, że 15 kwietnia przekroczono 8,2 mln wykonanych szczepień. – Tempo szczepień się zwiększa, w 2 kwartale otwartych zostanie 471 nowych punktów – mówił Michał Dworczyk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Imprezy na uczelni Tadeusza Rydzyka. Polityk PiS zasugerował interwencję

  • Były senator obozu rządzącego leży w szpitalu podłączony do tlenu. "Niemieckie media i lewackie trolle opętane przez diabła"

  • Dawna znajoma Krystyny Pawłowicz o jej tajemnicach z młodości

Źródło: Facebook

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >