wtv.pl > Gwiazdy > Marcin Najman odpowiedział na pobicie strażnika na Jasnej Górze
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:16

Marcin Najman odpowiedział na pobicie strażnika na Jasnej Górze

Marcin Najman
YouTube/MMA VIP/27.04.21/Screen

19 marca na Jasnej Górze doszło do pobicia pracownika ochrony. Jeden z wiernych wszedł do kościoła bez maseczki. Zwrócono mu uwagę, co doprowadziło do awantury. Mężczyzna zdążył się przeżegnać i ruszył na ochroniarza. Do incydentu odniósł się Marcin Najman, który jeszcze w październiku pojechał bronić klasztoru przed bliżej nieokreślonymi agresorami. Ostatecznie okazało się, że "nikogo tam nie ma". 

- Z miejsca wsiadłem, przyjechałem spełnić swój obywatelski obowiązek i bronić kościoła. A to jest jedna wielka prowokacja. Ludzie, przecież tu nikogo nie ma - relacjonował za pośrednictwem Twittera. Co więcej, jeszcze w kwietniu bokser porównywał szczepienia do kanibalizmu. Tym razem opublikował nagranie, podczas którego z bronią w ręku mówił o potrzebie ochrony Jasnej Góry.

Marcin Najman pokazał i przeładował broń. Będzie bronił straży jasnogórskiej

W ostatni wtorek na platformie YouTube ukazał się nietypowy materiał. Już na pierwszy rzut oka zaskakuje najprawdopodobniej sztuczna broń w rękach Najmana. Jak się okazało, do zawodnika MMA mieli dzwonić zaniepokojeni aktem przemocy obywatele. - Witam serdecznie. Moi drodzy, rozdzwoniły się do mnie dzisiaj (27 kwietnia - przyp. red.) telefony - zaczął.

Następnie wyjaśnił, dlaczego miało dojść do pobicia. - Jakiś strażnik jasnogórski został dotkliwie pobity, bo zwrócił uwagę za nienoszenie maseczki - mogliśmy usłyszeć. Marcin Najman prędko odniósł się także do przestrzegania zasad sanitarno-epidemicznych, przypominając, że nie chodzi o obostrzenia, a o sam atak, do którego doszło na terenie Jasnej Góry. - A pal licho te maseczki - zaznaczył. 

Bokser zapewnił, że osobiście będzie pilnować bezpieczeństwa w miejscu kultu. - Chciałem was wszystkich uspokoić i powiedzieć, że takie rzeczy nie na mojej zmianie - deklarował, zerkając na trzymany rekwizyt. - Na mojej zmianie takie rzeczy nie mają się prawa wydarzyć - zakończył krótką wypowiedź, przeładowując sztuczną broń, przypominającą pistolet lub karabin maszynowy. 

Wszystko wskazuje na to, że poczucie humory dopisało także internautom, którzy niezwykle chętnie komentowali. "Jaki kraj taki Chuck Norris" - zażartował jeden z użytkowników społecznościowego medium. Część wpisów dotyczyło bezpośrednio kariery zawodowej Marcina Najmana. 

"Aż padłem na ziemię po tym odbezpieczeniu jak pan w walce z Saletą" - śmieje się kolejny internauta, któremu wtóruje kolejny. "Ta broń pasuje do Ciebie jak Najmanowi rękawice bokserskie" - czytamy. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane