wtv.pl > Polityka > Agata Duda świadomie zrezygnowała z obecności medialnej. "Stopień manipulacji jest tak ogromny, że ja się na to nie godzę"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:55

Agata Duda świadomie zrezygnowała z obecności medialnej. "Stopień manipulacji jest tak ogromny, że ja się na to nie godzę"

Stanowcza decyzja Agaty Dudy z początków prezydentury męża
Piotr Molecki/East News

W poniedziałek z ust prezydenta padły zaskakujące słowa na temat żony, Agaty Dudy. Okazuje się, że pierwsza dama na samym początku przygody w pałacu prezydenckim podjęła stanowczą decyzję. Partnerka Andrzeja Dudy od początku zwracała uwagę męża na manipulację.

Zaskakujące słowa Andrzeja Dudy na temat deklaracji Agaty Dudy. Sześć lat temu żona prezydenta podjęła decyzję, której wydaje się wierna do dziś.

Tajemnica zza zamkniętych drzwi pary prezydenckiej ujrzała światło dzienne w związku ze spotkaniem zorganizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Wydarzenie jest bezpośrednio związane z książką "Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii", która opisuje zmagania Andrzeja Duda o reelekcję.

W czasie rozmowy z Krzysztofem Ziemcem padło kilka ciekawych zdań. Jedno z nich dotycy deklaracji Agaty Dudy. Już na początku prezydentury męża podjęła istotną decyzję, przez którą obecnie jest bardzo często krytykowana.

Już dawno Agata Duda mówiła o manipulacji w mediach

Andrzej Duda zdradził, że kiedy wprowadzali się z Agatą Dudą do pałacu prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, podjęta została decyzja rzutująca na odbiór prezydentury.

- Od początku, kiedy została Pierwszą Damą, podjęła decyzję, aby nie udzielać żadnych wypowiedzi medialnych, poza wystąpieniami na spotkaniach. Aby nie udzielać żadnych wywiadów nikomu, dosłownie nikomu. Wielokrotnie na ten temat rozmawialiśmy - powiedział Andrzej Duda.

To jednak nie wszystko. Postanowienie Agaty Dudy jest bezpośrednio związane z jej obawami i jednoznaczym sprzeciwem.

- Żona mi powiedziała: Andrzej, stopień manipulacji jest tak ogromny, że ja się na to nie godzę. I nie będę w tym brała udziału - dodał prezydent, relacjonując małżeńską rozmowę sprzed lat.

Krytyka wymierzona w Agatę Dudę

Prezydent przekazał, że wraz z doświadczeniem musi przyznać, że żona miała rację. Mimo ograniczenia obecności medialnej Agata Duda i tak nieustannie jest oceniana i porównywana do swoich poprzedniczek.

Jeszcze w kwietniu informowaliśmy o manipulacji wymierzonej w Agatę Dudę. Pierwsza dama oskarżona została o narażanie dzieci na niebezpieczeństwo w związku z panującą pandemią.

W mediach społecznościowych podawano post, gdzie dołączone było zdjęcie, jak Agata Duda wraz z pełną salą dzieci uczestniczy w uroczystościach w Zespole Szkół Lauder-Morash.

Wydarzenie to miało miejsce, owszem, jednak nie 8 marca 2021 roku, a w roku... 2018, więc na długo, zanim ktokolwiek pomyślał o zasłanianiu ust oraz nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Andrzej Duda mówił o kopaniu basenów

Nie tylko stanowcza decyzja Agaty Dudy została zapamiętana z poniedziałkowego wywiadu Andrzeja Dudy. Prezydent zaskoczył wszystkich swoją deklaracją co do pracy po zakończeniu prezydentury.

Okazuje się bowiem, że najważniejszy człowiek w państwie nie wyklucza, że gdy przestanie sprawować władzę, będzie... kopał baseny. Andrzej Duda podkreślał jednak, że obecnie skupia się na wykonywaniu swoich obowiązków, a późniejsze plany zawodowe zostawia na później.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, se.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane