wtv.pl
Matka Magdaleny Adamowicz jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań.

Jan Bielecki/East News

Sprawa Magdaleny Adamowicz. Stan jej mamy pogorszył się przed przesłuchaniem

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Matka Magdaleny Adamowicz jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań ws. dotyczącej nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym zmarłego prezydenta miasta Gdańsk. Biegli psychiatrzy ocenią, czy Janina A. może wziąć udział w procesie, donosi tvp.info.

Matka europosłanki miała złożyć wyjaśnienia w rozpoczętym 1 marca procesie. W trakcie wczorajszej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Gdańsku Janina A. wskazała, że od czasu zabójstwa jej zięcia, Pawła Adamowicza, przyjmuje leki na uspokojenie.

W efekcie sąd zdecydował się powołać dwóch biegłych, którzy mają za zadanie zbadać, czy kobieta może brać czynny udział w sprawie. Opinia ma zostać wydana w przeciągu miesiąca.

Pogorszenie stanu zdrowia matki Magdaleny Adamowicz

Choć z początku Janina A. zapewniała, że czuje się dobrze, w pewnym momencie obrońca kobiety poprosił sąd o odstąpienie od przesłuchania matki Magdaleny Adamowicz ze względu na pogorszenie stanu zdrowia, podaje tvp.info.

Oskarżona zwróciła uwagę na wysokie ciśnienie. – Wzięłam tabletki. Jestem rozdygotana. Raczej nie jestem dziś w stanie składać wyjaśnień. Boję się, że dostanę udaru – mówiła cytowana przez portal Janina A.

Matka europosłanki Koalicji Obywatelskiej zasiada na ławie oskarżonych w związku z zarzutem składania fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym zamordowanego prezydenta Gdańska.

Według ustaleń Janina A. miała przekonywać, że Paweł i Magdalena Adamowicz otrzymali kilkaset tysięcy złotych od dziadka członkini KO. Śledczy mieli jednak ustalić, że mężczyzna nie posiadał znacznego majątku.

Jak podaje serwis Telewizji Polskiej, w 2005 roku małżeństwo Adamowiczów i Janina A. mieli zakupić łącznie trzy mieszkania na gdańskim osiedlu Neptun Park. Prokuratura utrzymuje, że nieruchomości nabyto poniżej ich ceny rynkowej, a swoisty rabat miał wynieść nawet 350 tys. zł.

Przedmiotem postępowania sądowego jest również sama Magdalena Adamowicz, która według zarzutów Prokuratury Krajowej miała zataić niemal 400 tys. zł w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvp.info

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >