wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Maciej Dolega odchodzi z TVN i przechodzi do TVP Info. Dziennikarz pochwalił się tym na swoim Twitterze. Będzie od teraz nowym gospodarzem porannego pasma w stacji informacyjnej telewizji publicznej. Podobno na biurku szefa TAI pojawia się coraz więcej CV

  • Maciej Dolega, gwiazda TVN-u, przeszedł do TVP Info, gdzie poprowadzi poranne pasmo programowe

  • Dziennikarz pracował już niegdyś w TVP, ale przeszedł do grupy TVN, gdzie pracował przez 10 lat

  • Nie jest odosobniony w kwestii przejścia do konkurencyjnych mediów - ze względu na falę zwolnień w TVN wiele osób związanych wcześniej z tą stacją szukało pracy u konkurencji

Jak twierdzi szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski, na swoim biurku ma coraz więcej CV od dziennikarzy z innych stacji.

Maciej Dolega odchodzi z TVN i przechodzi do TVP Info

Maciej Dolega był jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów TVN. Pracował w stacji przez 10 lat i prowadził programy informacyjne, m.in. „Teleserwis” dla TVN24, a także prognozy pogody dla TVN Meteo i TTV. 

Wcześniej Dolega współpracował z TVP3. Był jednym z reporterów „Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego” i zajmował się również prezentowaniem pogody. Skrzydła rozwinął jednak dopiero w TVN. 

Teraz w TVP Info poprowadzi program „Wstaje dzień”, gdzie będzie pojawiał się na zmianę z Adamem Gizą i Anną Popek. Pasmo będzie emitowane od 6.00 do 7.00.

- Drodzy, dołączam do ekipy TVP Info, poprowadzę m.in. program „Wstaje dzień”. TVP to miejsce, w którym zacząłem swoją przygodę z TV. Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, na nowe wyzwania - pisał na swoim Twitterze Dolega. 

Niedawno pracę w TVP znaleźli również Karolina Pajączkowska, prezenterka TVN24 oraz Paweł Blajer, dziennikarz gospodarczy.

Coraz więcej dziennikarzy w TVP Info?

Szerokim echem odbiła się niedawna sprawa masowych zwolnień z TVN. Podejrzewano, że grupa ma być przejęta przez Disneya, a przy tym musi być jak najbardziej opłacalna i jak najmniejsza. Władze stacji zaprzeczały jednak tym plotkom. Twierdzono, że zwolnienia miały dopasować TVN strukturą do wymogów rynkowych. 

Czystki kadrowe objęły m.in. Szymona Jadczaka, który odszedł do Wirtualnej Polski, Jacka Pałasińskiego - aktualnie dziennikarza natemat.pl. Ze stacji odszedł również znany z TVN24 i swojego programu „Czarno na białym” Tomasz Marzec. Zlikwidowano także placówki korespondentów zagranicznych m.in. w Moskwie i Paryżu.

Transfery dziennikarskie pomiędzy stacjami są w takim przypadku w pełni naturalne. Po nagłym odejściu Marzeny Rogalskiej z TVP wróżono jej przejście do TVN właśnie, czyli jak dotąd najmocniejszej konkurencji telewizji publicznej. 

Jak twierdzi szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, jednostki TVP, która zajmuje się sferą informacyjną w stacji, Jarosław Olechowski, na jego biurku pojawia się coraz więcej CV od dziennikarzy konkurencyjnych stacji.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [wirtualnemedia.pl]

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >