wtv.pl
Leszek Miller pożegnał Bronisława Cieślaka

TRICOLORS/East News

Leszek Miller pożegnał Bronisława Cieślaka poruszającym wpisem

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Na profilu Leszka Millera pojawił się post żegnający Bronisława Cieślaka

  • Polityk przypomniał, że artysta pełnił w przeszłości funkcję rzecznika prasowego SLD

  • Podkreślił jednocześnie, że spędził z nim „długie koleżeńskie wieczory”, a samego Bronisława Cieślaka określił jako osobę zawsze posiadającą ciekawą anegdotę

Wśród osób, które pożegnały Bronisława Cieślaka, znalazł się również Leszek Miller. Polityk i zmarły 2 maja aktor znali się jeszcze z czasów, gdy Bronisław Cieślak zasiadał w sejmowych ławach. W okresie swojej politycznej kariery reprezentował właśnie SLD. W krótkim poście nie zabrakło osobistych wspomnień z tego czasu.

Były premier Leszek Miller postanowił oficjalnie pożegnać Bronisława Cieślaka. Polityk opublikował biało-czarną fotografię aktora i opisał ją kilkoma słowami. Wśród nich zawarł również wspomnienie z okresu, gdy oboje zajmowali się polityką.

Słowa Leszka Millera to jedne z wielu pełnych smutku i żalu świadectw po śmierci Bronisława Cieślaka. W kolejnych wpisach pojawiających się w sieci, nie tylko tych autorstwa znanych z pierwszych stron gazet osób, nie brakuje zapewnienia, iż zmarł nie tyle twórca niezapomnianych kreacji, ile przede wszystkim dobry i sympatyczny człowiek.

Leszek Miller żegna Bronisława Cieślaka

W mediach społecznościowych pojawił się wpis Leszka Millera. Były premier i polityk SLD nie ukrywa, że śmierć Bronisława Cieślaka nie jest czymś, nad czym przeszedł obojętnie.

Wczoraj Leszek Miller pod czarno-białym zdjęciem Bronisława Cieślaka wskazał, że „odszedł wspaniały dziennikarz, artysta, niezapomniany porucznik Borewicz”. Przypomniał jednocześnie, że zasilał on szeregi SLD.

Wpadka Andrzeja Dudy

Internauci wytknęli Andrzejowi Dudzie wpadkę we wpisie na Twitterze

CZYTAJ DALEJ

Przemierzał sejmowe korytarze jako poseł w barwach klubu Leszka Millera w latach 1997-2005. To jednak nie koniec słów, jakie zamieścił były premier. Zdecydował się na osobiste wspomnienie z Bronisławem Cieślakiem w roli głównej.

Były premier wspomina wspólne chwile

W poście na Facebooku obserwatorzy Leszka Millera mogli dowiedzieć się, że jego oraz Bronisława Cieślaka łączy nie tylko polityczna przeszłość. Nie jest to znajomość, która kończyła się na przysłowiowym „dzień dobry” w czasie mijania się w momencie załatwiania zawodowych obowiązków.

W pożegnalnym poście polityk wskazał, że pamięta „długie koleżeńskie wieczory”. Dodał jeszcze, że zmarły 2 maja aktor zapadł mu w pamięć jako autor niesamowitych anegdot.

Co ciekawe, to nie pierwsza osoba, która do Bronisława Cieślaka zwróciła się „Sławek”. Okazuje się, że artysta nie preferował swojego imienia i wszyscy znajomi oraz przyjaciele zwracali się do niego właśnie per Sławek. Jakiś czas temu w wywiadzie dla Plejady mówiła o tym jego przyjaciółka Ewa Florczak.

Bronisław Cieślak zmarł po walce z chorobą

Wczoraj rano podano informacje o śmierci Bronisława Cieślaka. Aktor, dziennikarz oraz polityk miał 77 lat. Jeszcze w 2018 r. przekazał wiadomości o wygranej nad rakiem, jednak wszystko wskazuje, że to właśnie nowotwór był przyczyną jego śmierci.

Leszek Miller nie jest jedynym politykiem SLD, który pożegnał artystę. W rozmowie z WP Katarzyna Piekarska wskazała, że Bronisław Cieślak to „był człowiek, który nigdy nie mówił o nikim źle. Nawet jak się z kimś nie zgadzał, to potrafił dobrać słowa tak, żeby nikogo nie urazić”. Dodała jednocześnie, że dziś mógłby nie odnaleźć się w wyglądzie i sposobie prowadzenia polityki.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Facebook.com @MillerLeszek / Wirtualna Polska / Plejada

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >