wtv.pl > Gwiazdy > Legenda polskiej muzyki kończy swoją działalność. Zespół Perfect żegna się z fanami
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:48

Legenda polskiej muzyki kończy swoją działalność. Zespół Perfect żegna się z fanami

Perfect kończy karierę
East News/Tricolors

Zespół Perfect postanowił zakończyć swoją karierę. W mediach społecznościowych grupy pojawiło się oświadczenie jej członków. Jeszcze do niedawna, planowana była ich ostatnia pożegnalna trasa.

Perfect ostatecznie schodzi ze sceny... niepokonany.

Koniec Perfectu

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym - śpiewał Grzegorz Markowski w jednej z najpopularniejszych piosenek zespołu. Dziś słowa te ostatecznie wchodzą w życie. Grupa kończy swoją wieloletnią karierę.

O zamierzonym zakończeniu działalności zespół informował już jakiś czas temu; Perfect zamierzał jednak zagrać ostatnią pożegnalną trasę, przez którą chciał podziękować fanom za tyle lat wsparcia.

Na drodze stanęła jednak pandemia koronawirusa. Koncerty musiały zostać przełożone na czas zakończenia się kryzysu. Ostatecznie Grzegorz Markowski zdecydował się jednak na rezygnację z trasy. Powodem miała być jego kondycja zdrowotna oraz brak prób z zespołem.

Pozostała część składu nie zamierzała się jednak poddawać. Postanowiła powiadomić fanów o chęci rozpoczęcia ostatecznej trasy Perfectu bez udziału swojego wokalisty. W jego zastępstwie mieli wystąpić inni artyści, chcący oddać hołd legendarnemu zespołowi.

Niepokonani

Ostatecznie Perfect zrezygnował ze swoich planów i, jak wiemy już dzisiaj, nie zagra planowanej ostatniej trasy koncertowej. W mediach społecznościowych grupy pojawiło się specjalne oświadczenie.

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też - czytamy w komunikacie zamieszczonym na Facebooku grupy - Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie.

Grupa z pomocą mediów społecznościowych zdecydowała się też podziękować swoim wieloletnim fanom za wsparcie przez cały okres trwania zespołu.

Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata - napisano w oświadczeniu - Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze.

Zespół Perfect założony został w 1980 r. Przez lata działalności, wydał 9 albumów cieszących się ogromną popularnością. Dziesiątki pochodzących z nich przebojów wpisały się na zawsze w historię polskiej muzyki.

Oświadczenie nie zostało podpisane nazwiskiem Grzegorza Markowskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Terazmuzyka.pl, Facebook.com

Tagi: Perfect