wtv.pl
Jacek Kurski miał się ubiegać o stanowisko w rządzie.

(Zdjęcie ilustracyjne) BLAWICKI PIOTR/East News

Tajemnicze spotkanie Kurskiego z Kaczyńskim, zaskakujący bieg zdarzeń. Aż ciężko uwierzyć, o czym naprawdę rozmawiali

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Z doniesień tygodnika "Wprost" wynika, że w ostatnim czasie doszło do spotkania Jacka Kurskiego z prezesem PiS i wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, podczas którego prezes TVP miał ubiegać się o stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckieg

  • Jacek Kurski jest prezesem TVP od 2016 roku

  • Ostatnio Kurski miał się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim

  • Według tygodnika "Wprost" Kurski chciał zostać wicepremierem

  • Kaczyński odmówił, twierdząc, że Kurskiego nie ma kto zastąpić na fotelu prezesa TVP

Jak podaje za tygodnikiem "Wprost" portal dorzeczy.pl, w ostatnich tygodniach miało dojść do tajemniczego spotkania Jacka Kurskiego - który niedawno świętował 5-lecie swojej prezesury w TVP - z prezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim.

Kurski chciał odejść z TVP

Z doniesień tygodnika "Wprost" wynika, że Kurski chciał zrzec się stanowiska prezesa TVP w zamian za miejsce w rządzie Mateusza Morawieckiego. - Kurski chciał zostać wicepremierem - miał przekazać informator tygodnika.

Jarosław Kaczyński odmówił jednak Kurskiemu, stwierdzając, że jest niezastąpiony na stanowisku prezesa Telewizji Publicznej. Prezes PiS miał również zadeklarować, że będą mogli powrócić do tej propozycji dopiero wtedy, gdy Kurski przedstawi mu odpowiedniego kandydata na swojego następcę.

Co więcej, według przywoływanego przez "Wprost" anonimowego polityka PiS, nie bez znaczenia dla argumentacji Kaczyńskiego były deklaracje samego Kurskiego, który wcześniej przekonywał go, że PiS wygrywa wybory jedynie dzięki wsparciu Telewizji Publicznej

Obietnice Kaczyńskiego, że rozważy propozycję Kurskiego, gdy znajdzie się jego godny następca na stanowisku prezesa TVP, miały być zresztą jedynie zręczną wymówką, bo dla prezesa PiS przydzielenie Kurskiemu teki wicepremiera wiązałaby się z ryzykiem kolejnych konfliktów w i tak już skłóconym rządzie Morawieckiego.

Doniesienia o politycznych ambicjach Jacka Kurskiego mogą dziwić w świetle sobotniego briefingu prasowego, podczas którego prezes TVP podsumował 5 lat swojej pracy na tym stanowisku, przekonując, że zrewolucjonizował Telewizję Publiczną

- Pięć lat temu o Telewizji Polskiej mówiło się, że spada jej oglądalność, że brakuje jej pieniędzy, że jest zacofana technologicznie, a kluczowe formaty nadawane były w formacie SD. (...) TVP pełniła rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego, a prawa do formatów i zyski należały do producenta, który tuczył się i budował kosztem telewizji - mówił przywoływany przez onet.pl Jacek Kurski.

Prezes TVP stwierdził podczas briefingu, że ten stan rzeczy uległ zmianie za jego kadencji. Miałby za tym przemawiać fakt, że na antenę TVP powróciły transmisje sportowe, a telewizja przeszła ze starego standardu emisji SD na HD.

W okresie jego prezesury TVP miała ponadto odnotować 50-procentowy wzrost oglądalności. Co ważne, Kurski mówił również o planach na przyszłość, zapowiadając uruchomienie nowych kanałów takich jak TVP Kobieta czy TVP Rozrywka

Żródło: Wprost, dorzeczy.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >