wtv.pl
katarzyna dowbor

TRICOLORS/East News

Kto stoi za karierą Katarzyny Dowbor? Kilka słów prawdy

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor rozpoczęła karierę dziennikarską blisko 40 lat temu. Choć dziś niewielu wyobraża sobie telewizję bez prezenterki, wejście do hermetycznego środowiska w czasach PRL bynajmniej nie było łatwe. Młodej Dowbor pomogła słynna Edyta Wojtczak.

Urodzona w marcu 1959 roku w Warszawie Katarzyna Dowbor rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską we wczesnych latach 80. Trwająca dwie dekady przygoda z TVP ruszyła w 1983 roku.

Prezenterka dość szybko ugruntowała swoją pozycję w publicznych mediach. Wejście do zamkniętego, ekskluzywnego środowiska telewizji z lat okresu PRL nie było jednak proste.

Kto stoi za sukcesem Katarzyny Dowbor?

Wyjątkowa mieszanka osobliwej urody i wyraźnego talentu mogłyby nie wystarczyć, gdyby nie pomoc Edyty Wojtczak, która zasiadała w komisji, gdy 24-letnia dziennikarka ubiegała się o kartę spikerki.

Jak podaje "Super Express", powołując się na historie zawarte w książce "Prezenterki", to właśnie Wojtczak w pewnym sensie "wymyśliła" Katarzynę Dowbor.

Andrzej Duda

Sieć obiega specyficzny fragment wywiadu Andrzeja Dudy

CZYTAJ DALEJ

W publikacji legendarna spikerka wyznała, że to ona "uparła się", by 24-latka pojawiła się w telewizji. – Wydawało mi się, że jest wyjątkowa – wskazała. Zdaniem Wojtczak prezenterka była inna od wszystkich, i to nie tylko "na zewnątrz".

Zwrócono uwagę, że ówczesne środowisko cechowało się niechęcią do nowych dziennikarek, które usiłowały się do niego dostać.

Co ciekawe, pracę przed kamerą Katarzynie Dowbor utrudniać miała Irena Dziedzic, która według dziennika "szczególnie nie lubiła" 24-latki.

Dziedzicowa strasznie się mnie czepiała – wskazała Katarzyna Dowbor. Dodała, że legendarna prezenterka chciała "przejąć ją" od wspomnianej mentorki. Gdy to się nie udało, jak zapewniła dziennikarka, została znienawidzona przez gwiazdę TVP.

Edyta Wojtczak, która nauczyła Dowbor pracy przed kamerą, zrobiła wyjątek dla młodej prezenterki, jakiej, jak zapewniła jej nauczycielka, "w telewizji jeszcze nie było". – Była moim pomysłem – zapewniła.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: SE

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >