wtv.pl
Krystyna Pawłowicz

(screen) wykop.pl

Krystyna Pawłowicz w "Faktach" TVN. Mocny materiał

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Krystyna Pawłowicz stała się bohaterką jednego z materiałów "Faktów" TVN. Niedługo ma ona orzekać w sprawie zgodności prawa unijnego z polską konstytucją. Arleta Zalewska, autorka materiału, przypomniała kontrowersyjne cytaty sęd

  • Krystyna Pawłowicz stała się bohaterką materiału „Faktów” TVN przygotowanego przez Arletę Zalewską.

  • Pawłowicz ma zasiąść w składzie Trybunału Konstytucyjnego orzekającym w sprawie decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zablokował orzekanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach polskich sędziów.

  • Materiał skupił się na kwestii niechęci sędzi do Unii Europejskiej, którą ta pokazywała na każdym kroku - chciała jej rozpadu oraz twierdziła, że rządzą nią „ćpuni”.

Problem z kwestią orzekania TK w tej sprawie zaznaczył Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. 

Mocny materiał TVN o Krystynie Pawłowicz. Sędzia jest bardzo niechętne UE

Krystyna Pawłowicz zagościła w nowym materiale TVN, który poruszał kwestię jej pracy w Trybunale Konstytucyjnym i sprawy, w której będzie niedługo orzekać. W tle pojawiły się historyczne nagrania z jej kontrowersyjnych wypowiedzi oraz podsumowanie aktualnej sytuacji. 

Autorka materiały, Arleta Zalewska, skupiła się głównie na kwestii nowej sprawy, którą rozpatrywać będzie trybunał. Chodzi o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dot. zablokowania orzekania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. TK Ma stwierdzić, czy to postanowienie, które jest zgodne z prawem europejskim, nie narusza polskiej konstytucji.

Jak się okazało, w składzie orzekającym ma znaleźć się Krystyna Pawłowicz. Była posłanka PiS, a teraz sędzia TK, znana jest od lat z nieprzychylności wobec organów unijnych i prawa europejskiego.

W materiale przypomniano najbardziej charakterystyczne cytaty Pawłowicz, która mówiła o tym, że UE rządzą m.in. ćpuni, że dołączenie Polski do jej struktur było niezgodne z prawem oraz że czeka ona na moment, kiedy organizacja sama się rozsypie.

Miało to pokazać, że nie jest ona najlepszą osobą do orzekania w podobnych sprawach, a przez to wynik rozprawy może okazać się przesądzony. Warto również dodać, że Pawłowicz będzie przewodziła składowi sędziowskiemu w tej sprawie. By powstrzymać podobne działania, interweniował również Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Trybunał Konstytucyjny w tym wypadku ma być furtką dla możliwości pozostania Polski w Unii Europejskiej bez przymusu przestrzegania unijnych przepisów. 

Zablokowane orzekanie Izby Dyscyplinarnej SN ws. polskich sędziów

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej miał czasowo zablokować orzekanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ws. polskich sędziów. Chodzi o osoby, które niedawno stały się persona non grata dla rządów PiS ze względu na wydawane wyroki w sprawach dotyczących przedstawicieli partii i jej interesów. 

Jednym z sędziów jest Igor Tuleya, który musi ostatnio zmagać się z prokuraturą, ale również Izbą Dyscyplinarną, do której ta kieruje zażalenia i wnioski. Wcześniej, po drugim wniosku, izba uchyliła sędziemu immunitet. Teraz, po raz pierwszy, stwierdziła jednak, że nie ma podstaw do siłowego sprowadzenia Tulei przed oblicza prokuratorów mimo wcześniejszych wezwań. Kolejny wniosek może jednak już zmieniać ich decyzję. 

Trybunał Konstytucyjny ma zebrać się w środę. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda o niecodziennej wymianie zdań z Agatą. "Ja bym się przebrała w tę koszulę"

  • Tłumy dzieci w Lidlu „biją się” o lody Ekipy

  • Pobił funkcjonariuszy po tym, jak się przeżegnał. Nagranie sprzed kościoła

źródło: [TVN]

Podobne artykuły

wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Emisja filmu "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej w TVP ponownie przełożona

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kontrowersyjny materiał TVN. Uderza w Kaczyńskiego, Macierewicza i obnaża "prawdę smoleńską"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Jacek Kurski chwali się wynikami koncertu wielkanocnego "Cud Życia"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Skandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP Info

Czytaj więcej >