wtv.pl > Gwiazdy > Krystyna Konarska nie żyje. Znana piosenkarka i aktorka zmarła w wieku 80 lat
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 13.06.2022 02:02

Krystyna Konarska nie żyje. Znana piosenkarka i aktorka zmarła w wieku 80 lat

Nie żyje
Jack Pease Photography/flickr.com

W wieku 80 lat zmarła wokalistka i aktorka Krystyna Konarska. Artystka znana była z utworów takich jak "Zakochani są wśród nas" oraz "Czy ktoś ci powiedział". Zagrała również u boku Zbigniewa Cybulskiego.

Od jakiegoś czasu piosenkarka mieszkała na terenie Niemiec.

Nie żyje Krystyna Konarska

To prawdziwa tragedia dla polskich melomanów, zwłaszcza tych, którzy cenią muzykę z lat 60. W wieku 80 lat zmarła Krystyna Konarska, autorka wielu niezapomnianych przebojów takich jak "Zakochani są wśród nas", czy "Jesienny pan".

Konarska urodziła się w 1941 r. w Berlinie. Pierwszy znaczący sukces osiągnęła w 1964 r. zajmując pierwsze miejsce w kategorii piosenki aktorsko-literackiej podczas II Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Słowa do wyróżnionej wówczas "Spalonej ziemi" napisał Wojciech Młynarski, który jest również autorem innego wielkiego przeboju Konarskiej, "Jesiennego pana".

Dwa lata później zachwyciła publiczność podczas festiwalu w Sopocie, wykonując utwór "Przyjdzie po mnie ktoś", który miał dla niej wyjątkowe osobiste znaczenie.

Kariera na scenie i w filmie

Krystyna Konarska wykazała się również talentem aktorskim, występując w filmie Jerzego Stefana Stawińskiego "Pingwin", gdzie partnerował jej Zbigniew Cybulski.

Podziwiać mogliśmy ją również w "Świętej wojnie" Juliana Dziedziny, w której wykonała jeden z utworów.

W 1967 r. piosenkarka wyjechała do Francji, gdzie występowała w wielu muzycznych klubach, a następnie przeprowadziła się do Niemiec.

Zmarła w Rinteln w Dolnej Saksonii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: radiopogoda.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jack Pease Photography/flickr.com